Gmina Gogolin

0

Gmina Gogolin - gmina miejsko-wiejska w województwie opolskim, w powiecie krapkowickm.

Warto zobaczyć

Rezerwat przyrody Kamień Śląski – leśny rezerwat przyrody w gminie Gogolin, w powiecie krapkowickim, w województwie opolskim.
Gogolin, Strzelecka 36
Kościół Ewangelicko-Augsburski – ewangelicko-augsburski kościół filialny, położony przy ulicy Strzeleckiej 34 w Gogolinie. Kościół należy do parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu w diecezji katowickiej.
Pałac w Kamieniu Śląskim – zabytkowy budynek, który znajduje się przy ul.Parkowej 1 w Kamieniu Śląskim. Obecnie mieści się w nim sanktuarium św. Jacka, które cieszy się dużą sławą wśród turystów i pielgrzymów. Patronem sanktuarium jest św. Jacek Odrowąż, który urodził się w pałacu w 1183 r.
Gogolin, Strzelecka 30
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kamień Śląski diecezji opolskiej. Erygowana w 1903. Kościół parafialny zbudowany w stylu neogotyckim w 1899-1901. Mieści się przy ulicy Strzeleckiej.
Gogolin, Wyzwolenia
Cmentarz żydowski w Gogolinie – powstał w 1857 i znajduje się przy ul. Wyzwolenia. Ostatni pochówek miał miejsce 13 maja 1935 roku (chowano tam też Żydów zmarłych w pobliskich obozach pracy w latach 1940-1944 ). Do dziś zachowało się kilkadziesiąt nagrobków.