Cerkiew Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela - Atrakcje

0

Strony

Cerkiew Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Słupsku – cerkiew greckokatolicka w Słupsku. Jest to nowoczesna świątynia wybudowana w latach 2003-2004. Wewnątrz znajduje się współczesny ikonostas. Mieści się przy ulicy Stefana Jaracza 6a.
Słupsk, Plac Zwycięstwa 3
Ratusz w Słupsku – siedziba władz miejskich Słupska.
Słupsk, Juliusza Słowackiego 40
Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętego Krzyża w Słupsku – kościół należący do diecezji pomorsko-wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. .
Słupsk, Plac Zwycięstwa 12
Nowa Brama – stanowi część obwarowań Słupska. Nazwę taką brama przyjęła bo została ona dość późno wybudowana, a więc dla współczesnych była „nowa”.
Słupsk, Ignacego Łukasiewicza 3
Poczta w Słupsku – zabytkowy, neogotycki budynek poczty w Słupsku, znajdujący się u zbiegu ulic Łukasiewicza i Mikołajskiej. Budynek poczty głównej wybudowano w 1879 roku.
Słupsk, Łukasiewicza 7
Kościół Mariacki w Słupsku – kościół pw. NMP Królowej Różańca Świętego – trójnawowy, wzniesiony w XIII w. w stylu gotyckim, później przebudowywany.
Słupsk, Dominikańska 3
Kościół św. Jacka w Słupsku - kościół parafii rzymskokatolickiej św. Jacka w Słupsku
Słupsk, Dominikańska 5-9
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku – muzeum z siedzibą w Słupsku. Obejmuje kilka zabytkowych obiektów:
Słupsk, Dominikańska 5
Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku – wybudowany w 1507 r. za panowania księcia Bogusława X w stylu gotyckim.
Słupsk, Dominikańska 10
Młyn Zamkowy w Słupsku – najstarszy zachowany obiekt przemysłowy w Polsce, wybudowany na posesji książęcej jako młyn wodny w pierwszej połowie XIV wieku, jeszcze przed wzniesieniem zamku.
Słupsk, Stary Rynek 5
Apteka Dworska – zabytkowa kamienica w Słupsku znajdująca się przy Starym Rynku 5. Wybudowana w 1723 lub 1783 r. na piwnicach z XV/XVI wieku, na najszerszej działce w zachodniej pierzei rynku. Fasada o formach przejściowych z baroku do klasycyzmu. Reprezentuje typ budynku mieszkalno-handlowego.
Słupsk, Stary Rynek 4
Kamienica mieszczańska w Słupsku – zbudowana na początku XIX w. Posiada charakterystyczny dach szczytowy, mansardowo - naczółkowy. Jej fasadę zdobi boniowanie w tynku oraz ozdobne gzymsy nad oknami piętra, nad belkowaniem szczyt z owalnymi oknami po bokach, w zwieńczeniu frontom w kształcie łukowym.
Słupsk, Jedności Narodowej 2
Baszta Czarownic w Słupsku - baszta starego, wybudowanego w okresie od początku XIV do połowy XV wieku obwarowania miasta, które powstało w miejscu wzmiankowanej już w 1325 roku występującej tu palisady.
Słupsk, Dominikańska 9
Brama Młyńska w Słupsku – stanowi część obwarowań miasta. Nazwano ją tak z powodu sąsiadowania bramy z młynem wodnym.

Strony