Kujawsko-pomorskie - Rozrywka

Strony

Brodnica, Zamkowa 1
Zamek w Brodnicy – dobrze ufortyfikowany zamek krzyżacki w Brodnicy.
Ratusz w Chełmnie – renesansowy budynek umieszczony pośrodku rynku w Chełmnie.
Zamek w Golubiu (niem. Gollub) – czteroskrzydłowy konwentualny zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku, wzniesiony na wzgórzu górującym nad miastem, obecnie w granicach miasta Golub-Dobrzyń; zachowany w stylu gotycko-renesansowym.
Toruń, Rynek Staromiejski 1
Ratusz Staromiejski – główna budowla świecka toruńskiego Starego Miasta, gotycki budynek powstały etapami w ciągu XIII i XIV w., przebudowany w XVII w. i odbudowany po zniszczeniach w XVIII w., jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury mieszczańskiej w środkowej Europie.
Stanowisko archeologiczne w Biskupinie położone jest na terenie należącym do wsi Biskupin w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Gąsawa (na Pojezierzu Gnieźnieńskim).
Toruń, Rynek Nowomiejski 28
Kościół pw. Trójcy Świętej w Toruniu – dawna świątynia ewangelicka znajdująca się pośrodku Rynku Nowomiejskiego w Toruniu.
Bydgoszcz, Marszałka Ferdynanda Focha 5
Opera Nova – teatr operowy, pełniący również rolę teatru muzycznego, zlokalizowany w Bydgoszczy, założony w 1956 r., upaństwowiony w 1960 r. Jest jedną z 10 scen operowych w Polsce oraz jedynym tego typu teatrem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Brodnica, Zamkowa 1
Telefon: +48 56 498 22 47
Pałac Anny Wazówny w Brodnicy – pałac wzniesiony przed rokiem 1564 dla starosty brodnickiego z wykorzystaniem jednego z gotyckich budynków zamku w Brodnicy. W latach 1605-1625 mieszkała tu księżniczka Anna Wazówna siostra króla polskiego Zygmunta III Wazy.
Grębocin, Szkolna 31
Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa – muzeum w Grębocinie, założone w 2004 roku przez konserwatora zabytków Dariusza Subocza. Siedzibą muzeum jest poewangelicki kościół z XIII wieku. Muzeum gromadzi obiekty z zakresu piśmiennictwa, papiernictwa i drukarstwa europejskiego i azjatyckiego.
Bydgoszcz, Gdańska 4
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy – regionalne muzeum powstałe w 1923 r.
Bydgoszcz, Gdańska 173-175
Ogród Fauny Polskiej – ogród zoologiczny w Bydgoszczy, wyspecjalizowany zwłaszcza w hodowli zwierząt krajowych. Godłem OFP jest bocian biały na zielonym tle.
Bydgoszcz, Gdańska 5
Kamienica Augusta Mentzla w Bydgoszczy – kamienica położona w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 5.
Toruń, Poznańska 191-199
Muzeum Fortyfikacji Pancernej Twierdzy Toruń znajduje się w Toruniu. Utworzenie skansenu nastąpiło w maju 2004. Głównym obiektem Skansenu jest Bateria wybudowana w latach 1895-1896. Wzniesiono ją w miejscu ziemnej baterii mobilizacyjnej – A.B. IV z ok. 1890 r. (Armierungs Batterie IV).
Toruń, pl. Teatralny 1
Telefon: 0048 56 6225022
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu – budynek teatru (ówcześnie Teatru Miejskiego) oddano uroczyście do użytku 30 września 1904 r. Zastąpił on gmach teatralny stojący niegdyś przy Rynku Staromiejskim.
Bydgoszcz, Stary Rynek 24
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy – samorządowa jednostka kultury w Bydgoszczy, mieszcząca się w zabytkowych budynkach położonych między Starym Rynkiem, a ul. Długą.
Park Dinozaurów Zaurolandia w Rogowie, który otwarty został 28 kwietnia2007 roku jest największym tego typu parkiem w Polsce. Leży pomiędzy drogą krajową numer 5 (w odległości 12 km od Biskupina) a jeziorem Rogowskim.
Lipno, Adama Mickiewicza 33
Bydgoszcz, Glinki 1
Exploseum w Bydgoszczy – placówka muzealna w Bydgoszczy, oddział Muzeum Okręgowego im.
Toruń, Franciszkańska 15-21
Planetarium im. W. Dziewulskiego w Toruniu działa od 1994 r. Prezentowane są tu seanse astronomiczne z zakresu wiedzy astronomicznej.

Strony