Kościół Garnizonowy Najświętszej Marii Panny Królowej Polski - Atrakcje

0

Strony

Kielce, Chęcińska
Kościół Garnizonowy pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – dawna cerkiew prawosławna pod wezwaniem św. Mikołaja znajdująca się blisko centrum Kielc między ulicami Karczówkowską i Chęcińską.
Kielce, Żytnia 1
Hala widowiskowo-sportowa w Kielcach – hala widowiskowo-sportowa mieszcząca się w Kielcach przy ul. Żytniej 1.
Kielce, Urzędnicza 79
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Zachód diecezji kieleckiej. Założona w 1939. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Urzędniczej.
Park miejski im. Stanisława Staszica – kielecki park, jeden z najstarszych parków w Polsce, leżący w centrum miasta u południowego podnóża Wzgórza Zamkowego, liczący 7 ha powierzchni.
Pałac Tomasza Zielińskiego – zabytkowy obiekt w centrum Kielc położony tuż obok Pałacu Biskupów Krakowskich przy ulicy Zamkowej. W skład wnętrza pałacyku wchodzi kilkanaście pomieszczeń, m.in.: Sala Koncertowa, Sala Klubowa, Sala Portretowa, kawiarnia, biblioteka, dwie baszty, oranżeria.
Pomnik Stanisława Staszica w Kielcach – pomnik Stanisława Staszica znajdujący się w parku miejskim w Kielcach.
Kielce, Jana Pawła II
Browar Karscha – nieistniejący browar, położony w Kielcach na Wzgórzu Karscha przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Ogrodowej, wybudowany w latach 1869–1872.
Kielce, Sienkiewicza 47
Telefon: +48 41 248 14 00
Kielce, Plac Zamkowy 1
Muzeum Narodowe w Kielcach – placówka muzealna z ponad 100-letnią tradycją. W swoich zbiorach posiada cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, archeologii i przyrody. Główną siedzibą muzeum jest pałac z XVII w., należący niegdyś do biskupów krakowskich.
Kielce, Księdza Stanisława Staszica 5
Telefon: +48 41 344 47 34
Kino Moskwa - najstarsze nadal istniejące kieleckie kino. Przed II wojną światową nosiło nazwę "Palace", tuż po wojnie "Bałtyk". Mieści się w ścisłym centrum miasta na ulicy Staszica, tuż koło głównego deptaka - ul. Henryka Sienkiewicza.
Rezerwat przyrody Kadzielnia – rezerwat przyrody nieożywionej znajdujący się na terenie miasta Kielce w województwie świętokrzyskim (między ulicami: Krakowska, Gagarina, Al. Legionów i Pakosz).
Kielce, Plac Zamkowy 1
Telefon: +48 41 344 23 18
Pałac Biskupów Krakowskich – barokowy pałac w Kielcach, była rezydencja biskupów krakowskich. Jeden z symboli miasta.
Kielce, Jana Pawła II 12
Dworek Karscha – pochodzący z I połowy XIX wieku dworek w postaci parterowego budynku, do którego wchodzi się przez typowy dla tego typu budowli kolumnowy portyk. Znajduje się blisko centrum Kielc na wzgórzu Karscha przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Ogrodowej.
Ulica Sienkiewicza to reprezentacyjna ulica Kielc, wytyczona w latach 20. XIX wieku, łącząca w sobie charakter zabytkowy ze współczesnym centrum handlowym. Ma długość ok. 1270 metrów i ciągnie się od dworca kolejowego przy placu Niepodległości do placu Moniuszki.
Pomnik Czynu Legionowego w Kielcach – pomnik znajdujący się w Kielcach na Placu Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Piotra Ściegiennego obok Wojewódzkiego Domu Kultury.
Kielce, Henryka Sienkiewicza 31
Kadzielnia – wzgórze, w południowo-zachodniej części Kielc – stolicy województwa świętokrzyskiego. Kadzielnia, zbudowana z wapieni górnodewońskich (fran, famen) ma wysokość 295 m n.p.m. Obecne wyrobisko (wcześniej były tam kamieniołomy) wypełniają wody podziemne tworząc Jezioro Szmaragdowe.

Strony