Kamienna Góra - Atrakcje

Strony

Zamek Grodztwo w Kamiennej Górze (niem. Kreppelhof) – ruiny zamku w Kamiennej Górze w województwie dolnośląskim w Sudetach Środkowych.
Kamienna Góra, Plac Grunwaldzki 1
Ratusz w Kamiennej Górze – neorenesansowa budowla wzniesiona w latach 1904-1905. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta.
Kamienna Góra, Plac Kościelny 2
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze (Kościół Łaski pw. Trójcy Świętej) – obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny, mieszczący się w Kamiennej Górze przy placu Kościelnym.
Kamienna Góra, Ludwika Waryńskiego 13
Kościelna (niem. Kirchberg, 513 m n.p.m.) – szczyt w północnej części Gór Kruczych, w Sudetach Środkowych, stanowiący ich północne zakończenie. Ma dwa wierzchołki o wysokości 513 i 511 m n.p.m. (ten niższy zwany jest Górą Parkową). Masyw Kościelnej wznosi się w widłach Bobru i Zadrny.
Grodzisko (pot. Góra Zamkowa, niem. Burgberg, 472 m n.p.m.) – wzniesienie w Kamiennej Górze, nad ujściem Zadrny do Bobru. Zbudowane jest z karbońskich zlepieńców i piaskowców. Od strony Zadrny przy ul. Księcia Bolka I występują urwiska skalne.
Bukowina (559 m n.p.m.) – szczyt w zachodniej części masywu Czarnego Lasu, w Górach Kamiennych, w Sudetach Środkowych.
Kamienna Góra, Wałbrzyska 27
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamiennej Górze znajduje się w dekanacie kamiennogórskim zachodnim w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 4 maja 1991; jest najmłodszą spośród trzech parafii w mieście. Pierwszy raz w historii parafii, od 30 czerwca 2014r.
Stary cmentarz żydowski w Kamiennej Górze – zabytkowa nekropolia żydowska położona przy ul. Katowickiej nieopodal cmentarza komunalnego. Cmentarz założony został w pierwszej połowie XIX wieku. Jest w kształcie prostokąta o powierzchni 450 m².
Łysina (niem. Rabeberg, 515 m n.p.m.) – wzniesienie w zachodniej części Czarnego Lasu, w Górach Kamiennych, w Sudetach Środkowych. Szczyt położony jest na południowo-zachodnim krańcu Czarnego Lasu, w grzbiecie odchodzącym od Bukowiny. Ogranicza od północnego wschodu Bramę Czadrowską.

Strony