Powiat polkowicki - Atrakcje

Strony

Pałac w Chocianowie jest jednym z zabytków miasta Chocianów, położony przy drodze prowadzącej do Chojnowa.
Sanktuarium Maryjne w Grodowcu - pielgrzymkowy zespół kościelny w Grodowcu należy do najważniejszych tego typu obiektów w granicach diecezji zielonogórsko–gorzowskiej.
Ratusz w Polkowicach – polkowicki ratusz składa się z dwóch budynków. Stary Ratusz od strony zachodniej wybudowany został w 1775 w stylu barokowym. Wieża posiada XV-wieczny rodowód.
Zamek we wsi Chocianowiec w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickim, w gminie Chocianów.
Pałac w Jakubowie – wybudowany w XVII w.
Pałac w Dalkowie – wybudowany w XVIII w. w Dalkowie.
Sanktuarium św. Jakuba Apostoła - kościół pw. św. Jakuba Apostoła położony w Jakubowie należącym do gminy Radwanice, powiat polkowicki w województwie dolnośląskim . Świątynia w Jakubowie jest jedną z sześciu sanktuariów należących do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Chocianów, Głogowska 2
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Stanisław Łobodziec SDB. Obsługiwana przez księży Salezjanów. Erygowana w 1866.
Pałac w Świninie – wybudowany w XVIII w.
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Michałowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Lubin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Polkowice, Plac Kościelny 1
Kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła – rzymskokatolicka świątynia w Parafii świętego Michała Archanioła w Polkowicach.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Trzebnicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Marian Szczykno. Obsługiwana przez księży salezjanów. Erygowana w 1972.
Pałac w Gaworzycach – wybudowany w XVII w. w Gaworzycach.
Pałac w Tarnówku – wybudowany na początku XX w.
Pałac w Kaźmierzowie – wybudowany pod koniec XVII w.
Pałac w Dużej Wólce – wybudowany w 1570 r. w Dużej Wólce.
Kościół św. Marcina z Tours w Grębocicach - o kościele po raz pierwszy wspomniano w roku 1376. W czasie reformacji kościół przejęli protestanci, zwrócony katolikom w 1654 roku. Od 1654 roku proboszczami w Grębocicach byli m.in.: Leonard Frommhold Grzegorz Ambroży Klan Antoni Pohl Chrystian Klose

Strony