Powiat słubicki - Atrakcje

Strony

Park Narodowy „Ujście Warty” – najmłodszy z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony 1 lipca 2001 z połączenia rezerwatu Słońsk i części Parku Krajobrazowego Ujście Warty.
Słubice, Plac Przyjaźni
Plac Przyjaźni – centralny plac w Słubicach, gruntownie zmodernizowany w 2003 roku przy współudziale unijnego programu Phare. Stanowi on rynek miejski, co podkreślać może charakterystyczna dla tego typu przestrzeni publicznej zabudowa.
Słubice, Plac Przyjaźni
Ratusz w Słubicach (wł. Jedynka w Słubicach) - budynek wzniesiony w latach 1770-1773 jako Gospoda pod Siedmioma Szwabami. W późniejszych latach siedziba szkoły, a obecnie galeria handlowa. Po przejęciu Słubic przez Polskę w 1945 budynek ten został zaadaptowany jako Szkoła Podstawowa nr 1.
Rzepin, Plac Ratuszowy 1
Ratusz w Rzepinie - budowla zbudowana w 1833 w stylu neogotyckim, zniszczona w 1945, odbudowana w latach 1950-1960. Mieści się przy Placu Ratuszowym.
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Słubicach – kościół parafialny przy ul. 1 Maja 31 w Słubicach. Budynek wzniesiono w 1775 r. pierwotnie jako budynek strzelnicy miejskiej (Schützenhaus). Odpust: 3 maja.
Kościół św. Wincentego à Paulo w Kunowicach – rzymskokatolicki kościół filialny w Kunowicach, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Rzepin w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Jezioro Krzesińskie położone jest w województwie lubuskim należy do największych jezior Krzesińskiego Parku Krajobrazowego.
Kościół Świętego Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Ośnie Lubuskim, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Rzepin w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Kościół Matki Bożej Rokitniańskiej w Drzecinie – rzymskokatolicki kościół filialny w Drzecinie, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Rzepin w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Dwór w Maczkowie - zabytkowy dwór na północnym skraju wsi Maczków, w powiecie słubickim na terenie województwa lubuskiego.
Znak Wielkiej Wody - pomnik stojący na terenie słubickiego portu rzecznego, poświęcony w 1997. Upamiętnia najwyższy stan rzeki Odra na terenie Słubic podczas powodzi tysiąclecia. Pomnik to kamień (głaz narzutowy) o wysokości około 1 m, na którym znajduje się tablica pamiątkowa z następującą treścią:
Pomnik Bohaterów w Słubicach – socrealistyczny pomnik na Placu Bohaterów w Słubicach według projektu Mieczysława Krajniaka, odsłonięty 22 lipca 1949. Przedstawia żołnierzy polskiego i radzieckiego. Na cokole widnieje napis: Pamięci poległym w czasie II wojny światowej.
Cybinka, Cmentarna 8
Cmentarz Komunalny w Cybince - jeden z cmentarzy na terenie miasta Cybinka, w gminie Cybinka, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim (poza nim istnieją też 2 cmentarze żołnierzy radzieckich - przy u. Lwowskiej i ul. Białkowskiej).
Słubice, Henryka Sienkiewicza 24c
Cerkiew pod wezwaniem Opieki Matki Bożej w Słubicach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Zielona Góra diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia tymczasowa.
Ratusz w Ośnie Lubuskim - zabytkowy ratusz w Ośnie Lubuskim, w powiecie słubickim na terenie województwa lubuskiego.
Muzeum Łąki – wystawa przyrodnicza poświęcona ekosystemom trawiastym Polski i świata w Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Owczarach.
Pomnik Kasi z Heilbronn w Słubicach - pomnik na Placu Wolności w Słubicach, odsłonięty 6 czerwca 2008, w 10. rocznicę podpisania umowy partnerskiej między Słubicami i Heilbronn.
Rzepin, Plac Kościelny 4
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Rzepinie, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Rzepin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Strony