Powiat sieradzki - Zabytki sakralne

Strony

Sieradz, Kolegiacka 11
Kolegiata Wszystkich Świętych w Sieradzu – gotycki kościół farny z 1370, przebudowany w XVII wieku. Wystrój wnętrza głównie barokowy i rokokowy, kilka rzeźb gotyckich, w dekoracji ołtarza głównego (połowa XVIII wieku) herb ziemi sieradzkiej .
Kościół Wniebowzięcia NMP w Warcie to należąca do OO. Bernardynów świątynia, miejsce kultu Sługi Bożego Rafała z Proszowic.
Synagoga w Sieradzu – synagoga znajdująca się w Sieradzu przy ulicy Wodnej 7.
Kościół pw. św. Stanisława i św. Wojciecha – kościół parafialny parafii św. Wojciecha i św. Stanisława w Burzeninie. Kościół znajduje się w południowej części Burzenina, nieopodal rynku, przy ulicy Kościelnej.
Kościół Świętego Ducha w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół cmentarny znajdujący się w Sieradzu, w województwie łódzkim.
Klonowa, Ks. Józefa Dalaka 1
Parafia Przemienienia Pańskiego w Klonowej - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Lututów diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1828. Mieści się przy ulicy Ks. Józefa Dalaka. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Kościół pw. Świętego Walentego - drewniany kościół, znajdujący się Kłocku.
Sieradz, Tadeusza Kościuszki 19
Kościół Chrystusa Odkupiciela i Najświętszego Imienia Maryi w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół parafialny i garnizonowy należący do Śląskiego Dekanatu Wojskowego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Znajduje się w Sieradzu, w województwie łódzkim.
Warta, Kaliska 3
Kościół świętego Mikołaja Biskupa – rzymskokatolicki kościół parafialny (jeden z dwóch w mieście) należący do dekanatu warckiego diecezji włocławskiej.
Sieradz, Dominikańska 16
Kościół Świętego Stanisława w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół rektorski znajdujący się w Sieradzu, na terenie parafii Wszystkich Świętych, w województwie łódzkim.
Kościół świętej Anny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Błaszki diecezji kaliskiej.
Kościół pod wezwaniem św. Magdaleny w Kalinowej został wybudowany w latach 1465-1466.
Sieradz, Kościelna
Kościół Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Sieradzu, w dzielnicy Męka, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu zduńskowolskiego diecezji włocławskiej.
Kościół świętego Andrzeja Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Złoczew diecezji kaliskiej.

Strony