Powiat sejneński - Atrakcje

Strony

Sejny, Plac świętej Agaty 1
Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach – kościół podominikański w Sejnach. Kościół pełni funkcję świątyni parafialnej, sanktuarium i kolegiaty. Nosi godność bazyliki mniejszej. Stanowi wschodnią część dawnego kompleksu klasztornego dominikanów.
Ratusz w Sejnach – sejneński ratusz jest budowlą murowaną, neoklasycystyczną wybudowaną w 1846.
Sejny, Plac Świętej Agaty 1
Kościół Świętej Rodziny w Karolinie – rzymskokatolicki kościół w Karolinie, wzniesiony jako cerkiew prawosławna (jednowiercza). ↑
Sejny, Józefa Piłsudskiego 37
Synagoga w Sejnach, zwana Domem Talmudycznym – synagoga znajdująca się w Sejnach przy ulicy Józefa Piłsudskiego 37, naprzeciw Białej Synagogi.
Sejny, Zawadzkiego 4
Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Sejnach – poewangelicki, obecnie filialny kościół rzymskokatolicki mieszczący się w Sejnach, przy ulicy Wacława Zawadzkiego, ówczesnej Węgierskiej.
Kościół św. Anny w Gibach – pierwotnie molenna bezpopowców wzniesiona w 1912 w miejscowości Pogorzelec. Wieżę dobudowano w 1930. W latach 1913–1941 obiekt służył jako dom modlitwy staroobrzędowców. W czasie II wojny światowej uszkodzony; po wojnie odbudowany.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Krasnopol, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Sejny diecezji ełckiej.
Puńsk, Adama Mickiewicza 55
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puńsku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Puńsk, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Sejny diecezji ełckiej.
Sejny, Piłsudskiego 28
Rezerwat przyrody Łempis – leśny rezerwat przyrody położony na terenie gminy Sejny (powiat sejneński) w województwie podlaskim. Inne źródła podają, że rezerwat ten położony jest w północno-wschodniej części Puszczy Augustowskiej, w obrębie gminy Giby, 3 km na południe od wsi Berżniki.
Sejny, Józefa Piłsudskiego 39
Biała Synagoga w Sejnach – synagoga znajdująca się w Sejnach, przy ulicy Józefa Piłsudskiego 41.
Rezerwat przyrody Tobolinka – rezerwat przyrody położony na terenie gminy Giby w województwie podlaskim. Powierzchnia według aktu powołującego: 4,32 ha Rok powstania: 1959 Rodzaj rezerwatu: wodny Przedmiot ochrony: jezioro dystroficzne z pływającymi wyspami.
Berżnik (Berżniak) – jezioro na Pojezierzu Wschodniosuwalskim położone w gminie Sejny, w powiecie sejneńskim, w województwie podlaskim. Powierzchnia zbiornika wynosi 81,0 ha, maksymalna głębokość 38,8 m, przy średniej 10,5 m.
Synagoga w Krasnopolu – synagoga zbudowana w 1850 roku przy Małym Rynku Żydowskim, pomiędzy obecnymi ulicami Polną i Pierwszego Maja w Krasnopolu.

Strony