Powiat głubczycki - Atrakcje

Strony

Ratusz w Głubczycach - ratusz po raz pierwszy był wspomniany w 1383 roku, został przebudowany z XIII- wiecznej kamienicy kupieckiej. Renesansową formę z attyką oraz wieżę otrzymał w 1570 roku. Przebudowy z lat 1863 - 1864 oraz 1936 roku nadały mu formy neogotyckie.
Rezerwat przyrody Góra Gipsowa – rezerwat przyrody na południowym stoku Góry Gipsowej w pobliżu miasta Kietrz (w gminie Kietrz, w powiecie głubczyckim, w województwie opolskim), na terenie Płaskowyżu Głubczyckiego.
Rezerwat Leśny Rozumice – rezerwat przyrody w gminie Kietrz, w powiecie głubczyckim, w województwie opolskim.
Parafia pw. św. Katarzyny Panny i Męczennicy w Bliszczycach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bliszczycach. Należy do dekanatu Branice diecezji opolskiej.
Babice
Telefon: 77 47-11-045
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Babicach. Należy do dekanatu Kietrz diecezji opolskiej.
Dzierżysław, Wojska Polskiego 18
Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pilszczu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Pilszczu. Należy do dekanatu Branice diecezji opolskiej.
Baborów, Tadeusza Kościuszki 2
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Baborowie - rzymskokatolicka parafia dekanatu Kietrz diecezji opolskiej. Parafia została utworzona w 1340 roku. Mieści się przy ulicy Kościuszki.
Baborów, Tadeusza Kościuszki 1
Telefon: (77) 48 69 120

Strony