Polska - Dominikanie

Strony

Kościół pw. św. Jakuba – podominikański kościół pochodzący z XV wieku, który znajduje się na rynku w Raciborzu.
Tarnobrzeg, Stare Miasto, Tadeusza Kościuszki 2
Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu, Kościół Wniebowzięcia Matki Bożej, Klasztor oo. Dominikanów (konwent Wniebowzięcia Matki Bożej) – zabytkowy kościół i klasztor dominikański w Tarnobrzegu.
Podklasztor, Tomaszowska 16
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie – rzymskokatolicki kościół parafialny, pochodzący z końca XVII wieku, będący częścią podominikańskiego zespołu klasztornego.
Tarnobrzeg, Stare Miasto, Tadeusza Kościuszki 2
Sandomierz, Staromiejska 11
Kościół św. Jakuba Apostoła w Sandomierzu, Klasztor oo.
Sejny, Plac Świętej Agaty 1
Choroszcz, Adama Mickiewicza 2
Kościół i klasztor Dominikanów w Choroszczy – kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana M.
Cieszyn, Plac Dominikański 2
Kościół św. Marii Magdaleny w Cieszynie, gotycka świątynia wybudowana w XIII wieku. Początkowo należący do dominikanów nosił tytuł Najświętszej Maryi Panny. Podczas reformacji (w latach 1544-1611) przejęty został przez ewangelików. Od 1611 do 1789 ponownie przeszedł w ręce zakonu.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Korbielowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Korbielowie. Należy do dekanatu Jeleśnia diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1993. Prowadzą ją ojcowie Dominikanie.
Warszawa, Służew, Dominikańska 2
Klasztor dominikanów na Służewie w Warszawie (konwent św. Józefa), Kościół św. Dominika, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej (Żółkiewskiej) – jeden z dwóch klasztorów dominikanów w Warszawie, obok klasztoru przy ulicy Freta (kościół św. Jacka na Nowym Mieście). Przy kościele św.
Horodło, Jurydyka 2
Kościół Najświętszej Maryi Panny i świętego Jacka w Horodle – kościół podominikański, późnobarokowy, parafialny.
Tczew, Plac Świętego Grzegorza 6
Kościół św. Stanisława Kostki w Tczewie - świątynia wybudowana w XIV wieku w stylu gotyckim, z charakterystyczną ośmioboczną wieżą. Obecny jej hełm pochodzi z 1 połowy XIX wieku (przez wiele wieków zwieńczenie wieży było inne).

Strony