Mazowieckie - Dla dzieci

Park Znicza – park w Warszawie, na Grochowie w dzielnicy Praga Południe, o powierzchni około 1,8 hektara.
Warszawa, Aleje Ujazdowskie 8
Park Ujazdowski w Warszawie – park miejski w Warszawie, znajduje się pomiędzy Trasą Łazienkowską a ulicą Piękną. Powstał w 1893 r. według projektu inż. Franciszka Szaniora. Atrakcjami parku są: staw według projektu Williama Heerleina Lindleya oraz wodospad według planów Alfonsa Grotowskiego.
Park Morskie Oko – park znajdujący się na starym Mokotowie. Zaczyna się przy ulicy Puławskiej kończy przy ulicy Belwederskiej. Znajduje się tam Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, które mieści się w Pałacu Szustra. Niżej znajduje się grobowiec rodziny Szustrów.
Ogród Saski w Warszawie – park miejski w Warszawie, w Śródmieściu; pierwotnie królewski ogród pałacowy przy pałacu Saskim, udostępniony publiczności w 1727, jeden z najstarszych parków w Polsce; współcześnie o powierzchni 15,5 ha.
Warszawa, Towarowa 1
Telefon: +48 226200480
Muzeum Kolejnictwa w Warszawie mieści się w budynku byłego Dworca PKP Warszawa Główna Osobowa, nieopodal stacji PKP Warszawa Ochota.
Kępa Potocka – ok. 18-hektarowy obszar zieleni i teren rekreacyjno-wypoczynkowy położony w warszawskiej dzielnicy Żoliborz. Ograniczają go ulice Wybrzeże Gdyńskie (od wschodu), aleja Armii Krajowej (od północy) i ulica Gwiaździsta (od zachodu). Został założony w latach 60.
Warszawa, Filtrowa 62
Muzeum Motoryzacji - muzeum w Warszawie mieszczące się w zabytkowej kamienicy przy ul. Filtrowej 62. Jest filią Muzeum Techniki w Warszawie. Muzeum zostało otwarte 21 marca 2009. powstało z części zbiorów Muzeum Przemysłu, które musiało opuścić swoją siedzibę w Fabryce Norblina.