Mazowieckie - Zbiorniki wodne

Strony

Rezerwat przyrody Stawinoga – faunistyczny rezerwat przyrody położony we wsi Stawinoga, w gminie Zatory w powiecie pułtuskim (województwo mazowieckie).
Jezioro Wingerta (nazwa oficjalna), Staw Wingerta – niewielki zbiornik wodny w Warszawie, w dzielnicy Ursynów.
Jezioro Imielińskie (nazwa oficjalna), Jeziorko Imielińskie (potocznie) – zbiornik wodny, wraz z otoczeniem objęty ochroną jako użytek ekologiczny w Warszawie, w dzielnicy Ursynów.
Jezioro Grabowskie - jezioro w Warszawie, w dzielnicy Ursynów, w rejonie osiedla Grabów.
Jezioro Czerskie – jezioro w woj. mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria na zachód od miejscowości Czersk, leżące na terenie Niziny Środkowomazowieckiej.
Jezioro Zegrzyńskie (pot. Zalew Zegrzyński, Zbiornik Zegrzyński, Zbiornik Dębe) – zbiornik retencyjny na Narwi, utworzony w 1963, położony w Kotlinie Warszawskiej, w powiecie legionowskim.
Zbiornik Niewiadoma – zbiornik zaporowy, położony w północnej części Wysoczyzny Siedleckiej, na rzece Cetynii, w województwie mazowieckim, powiecie sokołowskim, gminie Sabnie, znajduje się na gruntach wsi Niewiadoma, Nieciecz Włościańska, Kupientyn-Kolonia i Kupientyn, około 5 km od Sokołowa Podlaski
Zbiornik Mokre Łąki – jezioro antropogeniczne utworzone w Truskawiu w gminie Izabelin w południowo-wschodniej części Kampinoskiego Parku Narodowego. Pod tą samą nazwą kryją się także pobliskie uroczysko oraz gminna oczyszczalnia ścieków.
Torfowiska (oficjalny hydronim) lub Torfowisko, Staw Powsiński, Jezioro Powsińskie – jezioro o powierzchni ponad 6 ha w Warszawie.
Małosenie (także: Małosanie, Małosań, Małoseń) - jezioro w starorzeczu Wisły w Dolinie Środkowej Wisły, w województwie mazowieckim o powierzchni ok. 1,5 ha, położone w na granicy wsi Dziecinów (Łurzyce) i Radwanków Szlachecki (Kępa Radwankowska). Nie odpływa do Wisły.
Jezioro Czarne, Kruczek – płytkie jezioro borowinowe położone na granicy Marek i Zielonki, w gminie Marki, w powiecie wołomińskim województwa mazowieckiego, o powierzchni prawie 3 ha. Przy wschodnim krańcu jeziora przebiega trasa drogi wojewódzkiej nr 631. W 1990 r.
Jezioro Zabłockiego (nazwa oficjalna), Staw Zabłockiego - niewielki zbiornik wodny w Warszawie, w dzielnicy Ursynów.
Zalew Siczki (inaczej Siczki Górne) - zalew na rzece Gzówka, w województwie mazowieckim, w powiecie radomskim, w gminie Jedlnia-Letnisko (15 km na północny wschód od Radomia). Powstał w 1976. Otaczają go lasy od 1982 tworzące rezerwat przyrody Jedlnia.
Warszawa, Aleje Ujazdowskie 8
Park Ujazdowski w Warszawie – park miejski w Warszawie, znajduje się pomiędzy Trasą Łazienkowską a ulicą Piękną. Powstał w 1893 r. według projektu inż. Franciszka Szaniora. Atrakcjami parku są: staw według projektu Williama Heerleina Lindleya oraz wodospad według planów Alfonsa Grotowskiego.
Jezioro Wilanowskie – starorzecze wiślane, leżące w środkowej Polsce w granicach dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy. Jezioro od końca XVII w. jest częścią wilanowskiego założenia pałacowo-parkowego, stanowiąc wodny łącznik między parkiem wilanowskim a parkiem Morysin.
Jezioro Lisowskie – niewielkie starorzecze w Warszawie, w dzielnicy Wilanów, o powierzchni ponad 6 ha.
Park Morskie Oko – park znajdujący się na starym Mokotowie. Zaczyna się przy ulicy Puławskiej kończy przy ulicy Belwederskiej. Znajduje się tam Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, które mieści się w Pałacu Szustra. Niżej znajduje się grobowiec rodziny Szustrów.
Jezioro Dziekanowskie – jezioro położone w Kotlinie Warszawskiej, w starorzeczu Wisły, (powiat warszawski zachodni, województwo mazowieckie) w odległości 2 km od Dziekanowa Leśnego częściowo na obszarze sołectwa Dziekanów Nowy.
Jezioro Powsinkowskie – jezioro w Warszawie, starorzecze wiślane w dzielnicy Wilanów, w rejonie osiedla Powsinek.
Jezioro Dziecinowskie - jezioro w starorzeczu Wisły w Dolinie Środkowej Wisły, w województwie mazowieckim o powierzchni ok. 10 ha, położone w centrum wsi Dziecinów. Nie odpływa do Wisły.

Strony