Hotel Versal - Atrakcje

0

Strony

Kielce, Henryka Sienkiewicza 31
Kielce, Księdza Stanisława Staszica 5
Telefon: +48 41 344 47 34
Kino Moskwa - najstarsze nadal istniejące kieleckie kino. Przed II wojną światową nosiło nazwę "Palace", tuż po wojnie "Bałtyk". Mieści się w ścisłym centrum miasta na ulicy Staszica, tuż koło głównego deptaka - ul. Henryka Sienkiewicza.
Ulica Sienkiewicza to reprezentacyjna ulica Kielc, wytyczona w latach 20. XIX wieku, łącząca w sobie charakter zabytkowy ze współczesnym centrum handlowym. Ma długość ok. 1270 metrów i ciągnie się od dworca kolejowego przy placu Niepodległości do placu Moniuszki.
Kielce, Henryka Sienkiewicza 21
Kielce, Sienkiewicza 47
Telefon: +48 41 248 14 00
Kielce, Plac Zamkowy 1
Telefon: +48 41 344 23 18
Pałac Biskupów Krakowskich – barokowy pałac w Kielcach, była rezydencja biskupów krakowskich. Jeden z symboli miasta.
Kielce, Plac Zamkowy 1
Muzeum Narodowe w Kielcach – placówka muzealna z ponad 100-letnią tradycją. W swoich zbiorach posiada cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, archeologii i przyrody. Główną siedzibą muzeum jest pałac z XVII w., należący niegdyś do biskupów krakowskich.
Kielce, Plac Najświętszej Maryi Panny 3
Rynek – zwany też "kielecką starówką" znajduje się w ścisłym centrum Kielc, a jego istnienie datuje się od drugiej połowy XII wieku. W połowie XIV wieku, kiedy nastąpiła lokacja Kielc na prawie magdeburskim, ówczesny plac otrzymał nazwę Rynek.

Strony