Gorzów Wielkopolski - Atrakcje

Strony

Katedra Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim (niem. Mariä-Himmelfahrt-Dom in Landsberg) - najstarsza świątynia wzniesiona pod koniec XIII w.
Gorzów Wielkopolski, Stefana Żeromskiego 23
Sanktuarium św. Weroniki Giuliani w Gorzowie Wlkp. – jest jednym z siedmiu sanktuariów należących do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Kościół Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. – rzymskokatolicki kościół położony w dekanacie Gorzów Wielkopolski – Katedra w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej..
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Gorzowie Wielkopolskim – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Szczecin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew znajduje sie przy ulicy Kostrzyńskiej.
Pomnik Adama Mickiewicza w Gorzowie Wielkopolskim – pomnik znajdujący się w pobliżu skrzyżowania ul. Orląt Lwowskich i ul. gen. Władysława Sikorskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Zaprojektowany został w 1956 roku przez Józefa Gosławskiego.
Dawny ratusz w Gorzowie Wielkopolskim – mieści się przy ulicy Obotryckiej 16. Obecnie jest siedzibą firmy cateringowej.
Plac Grunwaldzki w Gorzowie Wielkopolskim jest to jeden z głównych placów w Gorzowie Wielkopolskim, na którym odbywa się wiele ważnych uroczystości.

Strony