Gmina Złotoryja

0

Gmina Złotoryja - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskm.

Warto zobaczyć

Zamek w Rokitnicy w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskim, w gminie Złotoryja. Gród w Rokitnicy na prawym brzegu rzeki Kaczawy powstał w pierwszych latach XIII w. z inicjatywy księcia Henryka I Brodatego, wspomina o tym dokument z 1211 roku.
Pałac w Lubiatowie – wybudowany w 1910 r. w Lubiatowie.
Krucze Skały – formy piaskowcowe powstałe 91-88 mln lat temu na Pogórzu Kaczawskim we wsi Jerzmanice-Zdrój. Pod względem geologicznym znajdują się one w synklinarnym rowie Leszczyny.
Jerzmanice Zdrój − stacja kolejowa położona w Jerzmanicach-Zdroju, w Polsce. Została otwarta w 1895 i stanowi ważny węzeł kolejowy dla lokalnych linii, eksploatowanych przez pociągi towarowe.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wilkowie – parafia rzymskokaticka w dekanacie złotoryjskim w diecezji legnickiej. Erygowana 23 kwietnia 1972.
Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego w Jerzmanicach-Zdroju - rzymskokatolicka świątynia w miejscowości Jerzmanice-Zdrój w województwie dolnośląskim. Jest to kościół filialny parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi.