Gmina Wińsko

0

Gmina Wińsko - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wołowskm.

Warto zobaczyć

Pałac w Brzózce – wybudowany w drugiej połowie XVII w. w Brzózce.
Pałac w Krzelowie – zabytkowy pałac z połowy XVIII wieku wybudowany przez spadkobierców Ulriki Luisy z domu Koppern. Położony jest we wsi Krzelów, w województwie dolnośląskim . Stanowi jedną z najbardziej reprezentatywnych budowli Krzelowa.
Parafia św. Marcina w Krzelowie - parafia rzymskokatolicka w Krzelowie, w dekanacie Wołów, w archidiecezji wrocławskiej.
Pałac w Piskorzynie – wybudowany w połowie XVIII w. w Piskorzynie.
Wińsko, Kościelna 4
Parafia Świętego Michała Archanioła w Wińsku znajduje się w dekanacie wołowskim w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Czesław Krochmal. Obsługiwana przez kapłana archidiecezjalnego. Erygowana w XIII wieku.
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Piskorzynie – znajduje się w dekanacie Wołów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1972 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Andrzej Pajdak RM.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Moczydlnicy Klasztornej – znajduje się w dekanacie Wołów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Jan Sienkiewicz. ↑ ↑