Gmina Wąsosz

0

Gmina Wąsosz - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie górowskm.

Warto zobaczyć

Zamek w Wąsoszu (powiat górowski) – wybudowany w XIV wieku, przebudowany w XVI wieku, w XVIII wieku przebudowany na barokową rezydencję. Ostatni raz przebudowany w 1924.
Wąsosz, Parafialna 8
Parafia pw. Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Wąsoszu znajduje się w dekanacie Góra wschód w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Jan Wegielski. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w XVIII wieku. Księgi metrykalne prowadzone od 1945 r.
Pałac w Rudnej Małej – wybudowany w XX w. w Rudnej Małej.
Pałac w Górce Wąsoskiej – wybudowany w XIX w. w Górce Wąsoskiej.
Dwór w Chocieborowicach – obiekt wybudowany w 1776 r., w miejscowości Chocieborowice. Dwór położony we wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie górowskim, w gminie Wąsosz.
Dwór we Wrzącej Śląskiej – obiekt wybudowany w XVIII w., w miejscowości Wrząca Śląska. Dwór położony we wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie górowskim, w gminie Wąsosz.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie Wielkim – znajduje się w dekanacie Góra wschód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1972 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. Tomasz Zagała