Gmina Kożuchów - Atrakcje

Strony

Zamek w Broniszowie – zamek w województwie lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Kożuchów.
Pałac w Lasocinie - pałac w miejscowości Lasocin, w województwie lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Kożuchów.
Pałac w Drwalewicach – pałac znajdujący się w miejscowości Drwalewice, w województwie lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Kożuchów.
Pałac w Czciradzu – pałac położony w miejscowości Czciradz w województwie lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Kożuchów.
Pałac w Studzieńcu – wybudowany w XVI w. w Studzieńcu.
Stypułów, Stypułów Dolny, 120c
Pałac w Stypułowie Dolnym – wybudowany w XIX wieku w Stypułowie Dolnym.
Zamek w Kożuchowie – murowana warownia wybudowana w XIII-XIV wieku przez Piastów głogowsko-żagańskich w północno-zachodniej części Kożuchowa, w miejscu starszego drewniano-ziemnego grodu.
Pałac w Kożuchowie – barokowy pałac w województwie lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Kożuchów. Rozebrany w 1963 roku.
Dwór w Mirocinie Górnym – wybudowany w XVIII w. w Mirocinie Górnym.
Pałac w Solnikach – wybudowany w XVI w. w Solnikach jako dwór.
Kożuchów, pl. Matejki 3
Kościół pw. Oczyszczenia NMP w Kożuchowie – kościół parafialny parafii Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Pałac w Bielicach – pałac położony w miejscowości Bielice, w gminie Kożuchów, w powiecie nowosolskim, w województwie lubuskim.
Kościół św. Anny w Solnikach w gminie Kożuchów, w powiecie nowosolskim (województwo lubuskie). Kościół filialny parafii pw. Matki Bożej Gromnicznej (Oczyszczenia NMP) w Kożuchowie, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Kożuchów, Szprotawska 23
Cerkiew pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Kożuchowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Zielona Góra diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Studzieńcu - kościół filialny parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli, w Studzieńcu, dekanat Nowa Sól, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Kościół św. Ducha w Kożuchowie - Kirche vom Heiligen Geist zu Freystadt – zabytkowy kościół w Kożuchowie, w powiecie nowosolskim (województwo lubuskie). Kościół pomocniczy parafii Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Kościół św. Anny w Broniszowie – kościół w gminie Kożuchów, w powiecie nowosolskim. Kościół parafialny parafii w Broniszowie, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Kościół św. Jerzego położony w Mirocinie Górnym w gminie Kożuchów, w powiecie nowosolskim (województwo lubuskie). Kościół parafialny parafii pw. św. Jerzego w Mirocinie Górnym, dekanat Kożuchów, diecezja zielonogórsko-gorzowska.
Ratusz w Kożuchowie – został wzniesiony w 1489, w latach późniejszych kilkakrotnie był niszczony w pożarach i odbudowywany. W latach 1848–1849 ratusz został przebudowany. W roku 1945 budynek uległ zniszczeniom wojennym, a następnie w latach 1963-1966 odbudowano go.

Strony