Puck

0

Puck (kaszub. Pùck, Pùckò, niem. Putzig) – miasto powiatowe położone w województwie pomorskim, na Kaszubach u ujścia Płutnicy do Zatoki Puckiej.

Warto zobaczyć

Puck, Plac Wolności 1
Ratusz w Pucku – budynek leżący w sercu miasta Pucka, siedziba władz miejskich. Obecny ratusz został wybudowany w 1865 roku w stylu neogotyckim według projektu Blaurocka z Wejherowa, w pierzei wschodniej rynku.
Zamek w Pucku – zbudowany został przez Krzyżaków w końcu XIV lub na początku XV wieku. Początkowo był to murowany dom mieszkalny, siedziba lokalnej administracji zakonu. Budynek był jednopiętrowy, podpiwniczony, z kuchnią i kaplicą oraz poddaszem służącym jako magazyn zbożowy.
Puck, Ks. Judyckiego 4
Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku – gotycki kościół w Pucku, wybudowany w XIII wieku. W 1962 obiekt wpisano do rejestru zabytków.
Puck, Wałowa 11
Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku (kaszb. Mùzeùm Pùcczi Zemi miona Florióna Cenôwë) – muzeum powołane w 1980 roku. Zalążkiem dzisiejszego muzeum była powstała w 1970 roku Stacja Gromadzenia Dóbr Kultury i Upowszechniania Wiedzy o Regionie.
Puck, pl. Wolności 17
Zajazd Pod Lwem – zabytkowa kamienica w Pucku zlokalizowana przy Placu Wolności. Została wybudowana w XIX wieku. Od 1971 widnieje w rejestrze zabytków.
Puck, Swarzewska 1
Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku – najmłodsza i jedna z dwóch rzymskokatolickich parafii w Pucku. Obejmuje część Pucka oraz wioski Połczyno, Celbowo, Brudzewo, Sławutowo i Sławutówko.
Puck, pl. Wolności 21
Hotel Kaszubski – zabytkowa kamienica w Pucku. Została wybudowana w XIX wieku. Mieści się przy Placu Wolności 21. Od 1971 widnieje w rejestrze zabytków.