Bazylika Zwiastowania NMP w Leżajsku – wzniesiona w miejscu, gdzie według tradycji ukazała się w 1590 roku Tomaszowi Michałce Matka Boska. Sprawują nad nią opiekę ojcowie bernardyni.
Ratusz w Leżajsku – piętrowa, eklektyczna, murowana budowla wybudowana w 1869 roku przez Karola Kubika. Obok ratusza od zachodniej strony znajduje się prostokątna wieża z zegarem wybudowana w 1905. Ratusz mieści się wzdłuż północno-zachodniej pierzei Rynku.
Suchy Ług – rezerwat przyrody położony w okolicach Brzózy Królewskiej na terenie gminy Leżajsk w województwie podkarpackim.
numer według rejestru wojewódzkiego - 37
powierzchnia według aktu powołującego - 9,97 ha
dokument powołujący - M.P. 1990.48.336
rodzaj rezerwatu - torfowiskowy
Muzeum Ziemi Leżajskiej – muzeum znajdujące się w centrum miasta Leżajska, w XVIII-wiecznym Dworze Starościńskim.
Muzeum powstało 1 stycznia 2008 roku. Gromadzi eksponaty związane z tradycją i kulturą Ziemi Leżajskiej.
Muzeum posiada trzy ekspozycje:
Ekspozycję Browarnictwa
Cerkiew Zaśnięcia NMP w Leżajsku - dawna cerkiew greckokatolicka, użytkowana do 1945 roku, po wojnie zamieniona na kościół szkolny, a następnie na magazyn. Od 1981 stała się ponownie katolickim kościołem szkolnym p.w. Jezusa Miłosiernego.
Cerkiew św. Michała Archanioła, kościół św. Maksymiliana Kolbego – obiekt sakralny w Kulnie, współużytkowany przez prawosławną parafię Świętej Trójcy w Tarnogrodzie, w dekanacie Zamość diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz przez parafię św.