Synagoga w Zamościu – synagoga znajdująca się na Starym Mieście w Zamościu przy ulicy Ludwika Zamenhofa 9, dawniej zwanej ulicą Żydowską. Jest najlepiej zachowaną późnorenesansową synagogą w Polsce.
Wielka Synagoga we Włodawie – synagoga znajdująca się we Włodawie, przy ulicy Czerwonego Krzyża 7.
Wraz z dwiema innymi, sąsiadującymi ze sobą, bardzo dobrze zachowanymi synagogami, tworzy unikatowy jak na te tereny zespół synagogalny.
Synagoga Maharszala w Lublinie, zwana Wielką (jid. Maharszalszul, מהרשל־שול) – nieistniejąca obecnie, największa synagoga, która znajdowała się w Lublinie, na północnym zboczu wzgórza zamkowego, przy również nieistniejącej ulicy Jatecznej 3.
Duża Synagoga w Łęcznej – synagoga znajdująca się w Łęcznej, przy ulicy Bożniczej 19. Jest obecnie jedną z najlepiej zachowanych synagog w województwie lubelskim.
Mała Synagoga we Włodawie, zwana również Nową – synagoga znajdująca się we Włodawie, przy ulicy Czerwonego Krzyża 7. Usytuowana na północ od Wielkiej Synagogi.
Synagoga w Kazimierzu Dolnym – zbudowana w drugiej połowie XVIII wieku, przy obecnej ulicy Lubelskiej 4. Podczas II wojny światowej, po przybyciu frontu do miasta w 1944 roku, hitlerowcy doszczętnie zdewastowali synagogę. Po wojnie budynek synagogi stał opuszczony i popadał w ruinę.
Synagoga w Parczewie – synagoga znajdująca się w Parczewie, przy ulicy Piwonia 3.
Synagoga została zbudowana w drugiej połowie XIX wieku. W 1924 roku spłonęła i w tym samym roku została gruntownie wyremontowana. Podczas II wojny światowej, w 1943 roku hitlerowcy zdewastowali synagogę.
Synagoga w Józefowie Biłgorajskim – synagoga znajdująca się w Józefowie Biłgorajskim, przy placu Wolności 10.
Synagoga została zbudowana w latach 70. XIX wieku, na miejscu starej bożnicy. Podczas II wojny światowej, hitlerowcy zdewastowali synagogę.
Synagoga w Modliborzycach – synagoga znajdująca się w Modliborzycach, przy ulicy Zamkowej 1.
Budynek, zbudowany około 1760 roku, zdewastowany przez Niemców w czasie II wojny światowej, obecnie odremontowany, jest siedzibą gminnego ośrodka kultury. Budynek z kamienia, kryty jest gontem.