Kraśnik

0

Kraśnik – miasto powiatowe w województwie lubelskim.

Warto zobaczyć

Kraśnik, Klasztorna 3
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kraśnik archidiecezji lubelskiej.
Kraśnik, Bóźniczna
Mała Synagoga w Kraśniku – synagoga znajdująca się w Kraśniku przy ulicy Bożniczej, usytuowana na północ od Wielkiej Synagogi.
Nowy cmentarz żydowski w Kraśniku – kirkut ma powierzchnię 1,82 ha. Mieści się przy ulicy Szewskiej. Nie wiadomo kiedy dokładnie powstał, być może miało to miejsce w XIX wieku. W czasie II wojny światowej został zdewastowany przez nazistów. Zachowały się na nim tylko 3 macewy oraz kamienny mur.
Kraśnik, Gabriela Narutowicza 31
Kościół świętego Ducha – kościół rektoralny znajdujący się w Kraśniku. Należy do dekanatu Kraśnik archidiecezji lubelskiej.
Kraśnik, Bóźniczna 6a
Wielka Synagoga w Kraśniku – znajduje się w Kraśniku w województwie lubelskim przy ulicy Bożniczej, zaraz obok małej synagogi.
Kraśnik, Juliusza Słowackiego 15
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku – parafia rzymskokatolicka w Kraśniku, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Kraśnik, erygowana 4 lipca 1998. Kaplica parafialna położona przy ul. Słowackiego została wybudowana w latach 1998–1999.
Kraśnik, Józefa Piłsudskiego 7
Muzeum 24 Pułku Ułanów im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego w Kraśniku – filia Muzeum Regionalnego w Kraśniku. Pułk stacjonował w Kraśniku w latach 1922-1939. Oddział otwarto 6 lipca 1995 r., w 75 rocznicę utworzenia pułku. Zbiory umieszczono w nowym budynku przy ulicy J.
Kraśnik, Józefa Piłsudskiego 2A
Muzeum Regionalne w Kraśniku – oddział Muzeum Lubelskiego. Powstało w 1976 r. w związku z obchodami 600-lecia Kraśnika. Posiada zbiory regionalne historyczne i etnograficzne, a nade wszystko znane daleko poza Kraśnikiem zabytki archeologiczne.