Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia we Wrocławiu znajduje się w dekanacie Wrocław północ II (Sępolno) w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. O. Leszek MITORAJ CSsR. Obsługiwana przez Rdemptorystów. Erygowana w 1951. Mieści się przy ulicy Wittiga.
Kościół Pamiątkowy im. Króla Gustawa Adolfa we Wrocławiu – świątynia luterańska wybudowana na osiedlu Sępolno w latach 1932-1933. W wyniku rozpisanego przez Radę Kościelną konkursu wybrano projekt Alberta Kemptera.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej we Wrocławiu – znajduje się w dekanacie Wrocław Katedra w archidiecezji wrocławskiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1945. Mieści się przy Alei Kochanowskiego.
Kościół św. Rodziny we Wrocławiu na osiedlu Sępolno powstał w latach 1929–1930 jako świątynia katolicka według projektu architekta Kurta Langera. Został zaprojektowany jako budowla modernistyczna z elementami neoromanizmu. Jest wybudowaną z cegły trzynawową bazyliką z wielką, masywną wieżą frontową.
Parafia Świętej Faustyny we Wrocławiu znajduje się w dekanacie Wrocław północ II (Sępolno) w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Marek Dutkowski. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 2003. Mieści się przy ulicy Jackowskiego.
Parafia św. Wawrzyńca we Wrocławiu znajduje się w dekanacie Wrocław Katedra w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ojciec Jan Opala. Obsługiwana przez ojców ze zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. Erygowana w 1965. Mieści się przy ulicy O. Bujwida.
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego we Wrocławiu znajduje się w dekanacie Wrocław Katedra w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Ryszard Sroka SDB. Obsługiwana przez kapłanów Salezjanów. Erygowana w 1946. Mieści się przy Placu Grunwaldzkim.
Parafia Świętego Józefa Rzemieślnika we Wrocławiu znajduje się w dekanacie Wrocław wschód w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Stanisław Basiuk CM. Obsługiwana przez księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Erygowana w 1944. Mieści się przy ulicy Krakowskiej.
Kościół Zielonoświątkowy przy ul. Miłej we Wrocławiu – najstarszy z neogotyckich kościołów Wrocławia. Należy do Kościoła Zielonoświątkowego, do zboru liczącego ponad 300 wiernych.
Drugi Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów we Wrocławiu – zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów znajdujący się we Wrocławiu, przy ulicy Łukasińskiego 20.
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 11:00.
Kościół Świętej Trójcy oo Bonifratrów we Wrocławiu – zabytkowy kościół katolicki we Wrocławiu, znajdujący się na Przedmieściu Oławskim, przy ul. Traugutta, jest kościołem klasztornym zakonu Bonifratrów.
Kościół św. Maurycego przy ul. Traugutta 34 we Wrocławiu – pierwotnie gotycki jednonawowy kościół z piętnastowieczną kaplicą chrzcielną i przebudowaną w XVIII wieku na styl barokowy wieżą według projektu arch. J. Peintnera.
↑ Rejestr zabytków nieruchomych woj. dolnośląskiego. .
Kościół św. Idziego we Wrocławiu – późnoromański kościół na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Jest najstarszym w pełni zachowanym budynkiem Wrocławia, a zarazem najstarszym czynnym do dziś kościołem w mieście.
Należy on do parafii św. Jana Chrzciciela. Sąsiaduje od północy z wrocławską archikatedrą.
Archikatedra św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu (niem. Breslauer Dom, Kathedrale St. Johannes des Täufers) – rzymskokatolicki gotycki kościół parafialny a także katedralny biskupów wrocławskich zlokalizowany na wrocławskim Ostrowie Tumskim.
Kościół św. Michała Archanioła we Wrocławiu-Ołbinie – neogotycka budowla położona przy ul. Bolesława Prusa 78 (róg ul. Wyszyńskiego) we Wrocławiu, w dzielnicy Ołbin, w której lokalizuje się najstarsze ślady osadnictwa w mieście.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych we Wrocławiu znajduje się w dekanacie Wrocław wschód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana została w 1910.
Obsługiwana jest przez księży sercanów białych, a jej proboszczem od 2013 jest o. Andrzej Łukawski. Mieści się przy ulicy Świątnickiej.