Sudety Wschodnie - Atrakcje

Strony

Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku – placówka muzealna zlokalizowana w dawnej kopalni złota i arsenu w Złotym Stoku w województwie dolnośląskim, uruchomiona 28 maja 1996.
Rezerwat przyrody Las Bukowy – w gminie Głuchołazy, w powiecie nyskim, w województwie opolskim. Obejmuje stary drzewostan bukowy na północnych stokach Góry Chrobrego posiadający wysokie walory przyrodniczych i krajobrazowe. Został powołany w 1999 roku (Dz. Urz. Woj. Op., 1999, Nr 14, Poz. 38).
Dwór w Trzebieszowicach – wybudowany w 1580 r. w Trzebieszowicach. Dwór położony jest w Trzebieszowicach – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Lądek-Zdrój, leży przy drodze Lądek-Zdrój – Kłodzko, w dolinie Białej Lądeckiej.
Kościół filialny pw. św. Jana Chrzciciela. Wzmiankowany w 1302 r. Przebudowany na przełomie XV/XVI w., z tej świątyni zachowały się być może fragmenty murów przyziemia. Obecny wzniesiony w 1780 r., spalony w czasie działań wojennych w 1945 r.
Stronie Śląskie, Tadeusza Kościuszki 55
Pałac w Stroniu Śląskim – dawna rezydencja właścicieli dóbr w miejscowości Stronie Śląskie (dawniej niem. Seitenberg), w powiecie kłodzkim (województwo dolnośląskie), w formie skromnego pałacu przylegającego do założenia parkowego.
Rezerwat przyrody Nad Białką – w gminie Głuchołazy, w powiecie nyskim, w województwie opolskim. Został powołany w 1999 roku (Dz. Urz. Woj. Op., 1999, Nr 14, Poz. 40). Obejmuje przełom rzeki Białej Głuchołaskiej zawierający ślady po eksploatacji złota w XII i XIII wieku, oraz las świerkowo-bukowy.
Sowia Kopa (672 m n.p.m.) – szczyt w Górach Złotych, najbardziej wysunięty ku dolinie w jednym z pasm wcinajacych się w dolinę w pobliżu Stronia Śląskiego.
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim – kościół parafialny w Stroniu Śląskim znajdujący się w centrum miasta przy ul. Kościelnej, na wzniesieniu wyraźnie górującym nad miastem.
Most św. Jana w Lądku-Zdroju (niem.: Johannesbrücke) - kamienny dwuprzęsłowy most położony w centrum Lądka-Zdroju przy ulicy Krótkiej, łączący ze sobą dwa brzegi Białej Lądeckiej. Został zbudowany w 1565 roku. Przy jego budowie zastosowano jako spoiwo kurze białka zamiast wapna.
Międzygórze, Sanatoryjna 5
Telefon: +48 748135178
Smrecznik - szczyt w Górach Złotych (Sudety Wschodnie). Położony rejonie Jaworowej Polany, w bocznym grzbieciku odchodzącym ku zachodowi od Smreka. Zbudowany ze skał metamorficznych. Zbocza porośnięte lasem. Na szczycie lasy zostały zniszczone w wyniku klęski ekologicznej.
Ogród Bajek w Międzygórzu – rodzaj skansenu - niezwykłej, wieloletniej kolekcji drewnianych rzeźb przedstawiających bajkowe postacie i miejsca. Niemal stuletnia kolekcja usytuowana jest na wysokości ok. 780 m n.p.m. i zajmuje 0,23 hektara.
Rezerwat przyrody Wodospad Wilczki – leśny rezerwat przyrody położony na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 570 m n.p.m., zajmując powierzchnię 2,86 ha. Założony w 1958 roku rezerwat obejmuje teren wokół wodospadu, kotła i przełomu Wilczki.
Pałac w Trzebieszowicach – wybudowany w XVI wieku w Trzebieszowicach.
Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca w Bolesławowie – świątynia pełniąca rolę kościoła parafialnego w Bolesławowie, w gminie Stronie Śląskie, w województwie dolnośląskim.
Zamek w Złotym Stoku - niezachowany zamek w Złotym Stoku na Dolnym Śląsku.

Strony