Powiat strzelecko-drezdenecki - Atrakcje

Strony

Jezioro Czarne – jezioro leżące w Drawieńskim Parku Narodowym, koło jeziora Ostrowiec w województwie lubuskim, powiecie strzelecko-drezdeneckim, gminie Dobiegniew. Czarne to jedno z trzech w Polsce jezior meromiktycznych.
Drezdenko, Tadeusza Kościuszki 31
Nowe Drezdenko – stacja kolejowa w Drezdenku (dawniej Driesen- Vordamm), w województwie lubuskim, w Polsce. Jedna z najstarszych stacji na trasie dawnej Królewskiej Kolei Wschodniej (Berlin – Królewiec).
Solecko – jezioro w woj. lubuskim, w pow. strzelecko-drezdeneckim, w gminie Drezdenko, leżące na terenie Pojezierza Lubuskiego.
Chłop (niem. Kloppsee) – jezioro rynnowe o powierzchni 227 ha i średniej głębokości 9 m ( max głębokość 23 m),. położone w Pszczewskim Parku Krajobrazowym, w tzw. rynnie jezior Zbąszyńskich.
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP – katolicki kościół filialny znajdujący się w Starym Osiecznie (gmina Dobiegniew). Należy do parafii w Radęcinie.
Lubiatowskie Uroczyska – rezerwat przyrody w województwie lubuskim, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, w gminie Drezdenko. dokument powołujący – rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z dnia 14 marca 2000 r.
Synagoga w Dobiegniewie – synagoga znajdująca się w Dobiegniewie, przy szosie do Gorzowa Wielkopolskiego.
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP - katolicki kościół filialny znajdujący się w Gościmiu (gmina Drezdenko).
Oflag II C Woldenberg – niemiecki obóz jeniecki w miejscowości Woldenberg (obecnie polski Dobiegniew, przeznaczony dla oficerów Wojska Polskiego (oflag) i ich ordynansów, istniejący podczas II wojny światowej.
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Ługach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Szczecin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Dobiegniew, Adama Mickiewicza
Kościół Świętego Józefa w Dobiegniewie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Dobiegniewie, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Strzelce Krajeńskie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza, w zachodniej części miasta.
Drezdenko, Mikołaja Kopernika 16
Cmentarz żydowski w Drezdenku – został założony na początku XVIII wieku i zajmuje powierzchnię 0,42 ha. Wskutek dewastacji w okresie III Rzeszy nie zachowały się żadne nagrobki.
Drezdenko, Niepodległości 41
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drezdenku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Drezdenku, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Drezdenko diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Strony