Powiat augustowski - Zabytki architektury

Strony

Augustów, Księdza Igancego Skorupki 4
Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie – świątynia w Augustowie.
Kaplica Najświętszej Marii Panny w Studzienicznej – zabytkowa kaplica położona w Studzienicznej (administracyjna część Augustowa).
Augustów, Aleja Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2A
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Augustowie – kościół położony w Augustowie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2A.
Lipsk, Kościelna 23
Kościół Matki Bożej Anielskiej w Lipsku – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Lipsk, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Lipsk diecezji ełckiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo podlaskie (pol.). 31 marca 2014. .
Augustów, 29 Listopada 5
Budynek Zarządu Wodnego w Augustowie − zabytkowy budynek w Augustowie. Eklektyczny pałacyk powstał ok. 1903 r. jako siedziba kierownictwa wiślano-niemeńskiej drogi wodnej i mieszkanie jej głównego inżyniera, Michała Straszkiewicza.
Augustów, 29 Listopada 5a
Budynek Zarządu Portu w Augustowie − zabytkowy budynek w Augustowie.
Dom Turysty w Augustowie − zabytkowy obiekt turystyczny w Augustowie. Budynek położony jest nad jeziorem Necko na Białej Górze przy ul. Sportowej 1.
Kościół św. Marii Magdaleny w Mikaszówce – kościół w Mikaszówce w województwie podlaskim. Wybudowany na początku XX wieku. Od 1985 widnieje w rejestrze zabytków.
Sztabin, Augustowska 5
Kościół świętego Jakuba Apostoła w Sztabinie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Sztabin, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Lipsk diecezji ełckiej.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Bargłowie Kościelnym – zabytkowy kościół katolicki w miejscowości Bargłów Kościelny w powiecie augustowskim. Został zbudowany w 1883 roku. Od 1986 wpisany do rejestru zabytków.
Synagoga Jatke Kalniz w Augustowie – powstała w latach 1925 - 1928. Był to chasydzki dom modlitwy ufundowany przez miejscowych rzeźników. Mieści się przy ulicy Żabiej 7. Obecnie stanowi część Urzędu Skarbowego.
Ratusz w Augustowie − klasycystyczny ratusz istniejący w Augustowie w latach 1836-1944, zbudowany według projektu Henryka Marconiego.
Kościół św. Mateusza w Jaminach − kościół w Jaminach w województwie podlaskim. Wybudowany w 1780 roku. Od 1966 widnieje w rejestrze zabytków.
Molenna w Gabowych Grądach – molenna staroobrzędowców we wsi Gabowe Grądy w powiecie augustowskim. Świątynia miejscowej parafii Staroprawosławnej Pomorskiej Cerkwi RP.
Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej – kościół położony w Studzienicznej (administracyjna część Augustowa).
Kościół w Monkiniach – zabytkowa drewniana świątynia parafialna pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej we wsi Monkinie (woj. podlaskie, pow. augustowski).

Strony