Powiat suwalski - Zabytki architektury

Kościół świętego Jakuba Apostoła w Bakałarzewie – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Bakałarzewo, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Filipów diecezji ełckiej.
Kościół świętej Teresy z Ávili w Wiżajnach – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w dawnym mieście, obecnie wsi Wiżajny, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Suwałki – Miłosierdzia Bożego diecezji ełckiej.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Becejłach – rzymskokatolicka parafia leżąca w dekanacie Suwałki – Miłosierdzia Bożego należącym do diecezji ełckiej. Erygowana w dniu 8 kwietnia 1908 roku. .
Raczki, Kościelna 17
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Raczkach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Raczki, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Suwałki - Ducha Świętego diecezji ełckiej.
Jeleniewo, Suwalska 38
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniewie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Jeleniewo, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Suwałki - Miłosierdzia Bożego diecezji ełckiej.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Filipowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Filipów, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Filipów diecezji ełckiej.