Podkarpackie - Cmentarz wojenny

Strony

Cmentarz wojenny w Tarnobrzegu - nekropolia założona w 1915 r.
Cmentarz wojenny z I wojny światowej w Maziarni-Pęku – zabytkowy cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, znajdujący się w Maziarni w gminie Harasiuki (powiat niżański).
Cmentarz wojenny z I wojny światowej w Hucisku – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest poza miejscowością, na polu na południe od wsi, przy drodze z Krzeszowa do Biłgoraju.
Cmentarz wojenny nr 27 - Bączal – zabytkowy wielonarodowościowy cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej, znajdujący się na pograniczu wsi Bączal Dolny z Bączalem Górnym, a miejscowością Sławęcin w powiecie jasielskim województwa podkarpackiego. Wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Cmentarz wojenny w Bojanowie – zabytkowy cmentarz, znajduje się w miejscowości Bojanów, gminie Bojanów, powiat stalowowolskim, usytuowany jest na zachód od wsi, około 300 metrów od drogi 872. Zarządcą jest Urząd Gminy w Bojanowie.
Cmentarz wojenny nr 28 – zabytkowy cmentarz wojenny, zaprojektowany przez Johanna Jägera na skraju lasu na przysiółku Nowiny - Wałówka, w sąsiedztwie granicy obrębów Bączala Górnego i Jabłonicy. Okręg cmentarny numer II (jasielski).
Cmentarz wojenny nr 36 - Podzamcze – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Johanna Jagera znajdujący się na przedmieściu Jasła. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie.
Cmentarz wojenny z I i II wojny światowej w Harasiukach – zabytkowy cmentarz wojenny z okresu I i II wojny światowej, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest poza miejscowością na skraju lasu przy drodze wiodącej do Lipin, około 100 metrów od skrzyżowania z drogą Krzeszów-B
Cmentarz wojenny nr 228 w Przeczycy – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej, znajdujący się w województwie podkarpackim, w powiecie dębickim, w gminie Brzostek, w Przeczycy.
Cmentarz wojenny nr 7 - Desznica – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Dušana Jurkoviča oraz Adolfa Kašpara znajdujący się we wsi Desznica w powiecie jasielskim, w gminie Nowy Żmigród.
Cmentarz wojenny nr 217 - Januszkowice – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Gustava Rossmanna i Michaela Matschenko von Glassnera, znajdujący się w gminie Brzostek we wsi Januszkowice.
Cmentarz wojenny nr 22 - Jasło – cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Johanna Jägera, znajdujący się we Jaśle,województwie podkarpackim. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie.
Cmentarz wojenny nr 222 w Brzostku – cmentarz wojenny z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Gustava Rossmanna. Znajduje się przy ulicy Równie. W grobie masowym pochowano tu 46 żołnierzy austro-węgierskich.
Cmentarz wojenny nr 38 - Kołaczyce – austriacki cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Johanna Jägera, znajdujący się w gminie Kołaczyce w mieście Kołaczyce, około 400 m od drogi Jasło-Pilzno Na cmentarzu pochowanych jest łącznie 41 żołnierzy: 39 Rosjan, 2 Niemców
Cmentarz wojenny w Bukowinie – zabytkowy cmentarz założony w 1914 roku, znajdujący się w gminie Ulanów, powiat niżański, usytuowany jest w północno-wschodniej części miejscowości.
Cmentarz wojenny z II wojny światowej w Banachach – zabytkowy cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, znajdujący się w Banachach w gminie Harasiuki (powiat niżański). Cmentarz usytuowany jest poza miejscowością w lesie przy drodze od Banach do Huty Krzeszowskiej.
Cmentarz wojenny nr 232 w Jodłowej – cmentarz wojenny z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 225 - Brzostek – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Gustava Rossmanna, znajdujący się w mieście Brzostek w gminie Brzostek.

Strony