Lubelskie - Zbiorniki wodne

Strony

Jezioro Mytycze – jezioro położone na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej, położone w woj. lubelskim, w powiecie lubartowskim, w gminie wiejskiej Ostrów Lubelski, niedaleko wsi Rozkopaczew.
Dratów – jezioro na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej, położone w gminie Łęczna, w powiecie łęczyńskim, w woj. lubelskim. Nad jeziorem położona jest wieś Dratów.
Kleszczów – jezioro położone we wschodniej Polsce, na obszarze Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, w gminie Ostrów Lubelski, w powiecie lubartowskim. Długość linii brzegowej jeziora wynosi 3042 m.
Jezioro Czarne Sosnowieckie – jezioro położone we wschodniej Polsce, na obszarze Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, w gminie Dębowa Kłoda, w powiecie parczewskim.
Uścimowiec (inne nazwy: Jezioro Białe Uścimowskie, Jezioro Uścimowskie) – jezioro w południowo-wschodniej Polsce, w województwie lubelskim, w powiecie lubartowskim, w gminie Uścimów.
Koseniec – jezioro położone we wschodniej Polsce, na obszarze Równiny Łęczyńsko-Włodawskiej, w gminie Hańsk, w powiecie włodawskim. Długość linii brzegowej jeziora wynosi 1840 m.
Jezioro Zagłębocze – jezioro w woj. lubelskim, w powiecie łęczyńskim, w gminie Ludwin. Znajduje się pomiędzy dwiema wsiami Jagodno i Lejno.
Zalew Zemborzycki (Zemborzyckie, jezioro) – zbiornik retencyjny na rzece Bystrzycy, położony w granicach administracyjnych Lublina, w dzielnicy Zemborzyce. Wykorzystywany głównie do retencji i rekreacji. Zalew został wybudowany w 1974 roku przy udziale prac społecznych mieszkańców Lublina.
Łukcze – jezioro pochodzenia polodowcowego położone na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej, w województwie lubelskim, w powiecie łęczyńskim, w gminie Ludwin, 11 km na północny wschód od Łęcznej, na obrzeżach wsi Rogóźno, na wysokości 163 m n.p.m.
Uściwierz – jezioro w południowo-wschodniej Polsce, w województwie lubelskim, w powiecie łęczyński, w gminie Cyców, o powierzchni 284 ha, długości 2,4 km, szerokości 1,8 km oraz maksymalnej głębokości 6,6 m. Uściwierz to jezioro krasowe oraz bezodpływowe.
Jezioro Białe – jezioro we wschodniej Polsce, położone we wschodniej części Równiny Łęczyńsko-Włodawskiej, 7 km na południe od miejscowości Włodawa przy wsi Okuninka. Jezioro położone w dorzeczu: Tarasienka – Włodawka – Bug – Narew – Wisła.
Piaseczno – jezioro na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim położone w województwie lubelskim, powiecie łęczyńskim, w gminie Ludwin. Jezioro jest pochodzenia krasowego. Należy do jednych z najczystszych jezior w kraju (pierwsza klasa czystości wody). W większości jezioro ma piaszczyste dno.
Zalew Nielisz – zalew położony w województwie lubelskim, ok. 6 km na północ od Szczebrzeszyna, w Gminie Nielisz. Utworzony na rzece Wieprz i Por, otoczony pasem lasów iglastych. Powierzchnia zalewu wynosi 950 ha, pojemność 19,5 mln m³, długości linii brzegowej 30 km.
Jezioro Wytyckie – jezioro położone we wschodniej Polsce, na obszarze Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, w pobliżu miejscowości Wytyczno w gminie Urszulin, w powiecie włodawskim. Długość linii brzegowej jeziora wynosi 9850 m.
Jezioro Bialskie – jezioro położone we wsi Białka, gmina Dębowa Kłoda niedaleko Parczewa, na pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim w zlewni rzeki Konotopy. W sezonie letnim używane jest w celach rekreacyjnych.
Stawy Echo − kompleks czterech stawów, znajdujący się na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zespół stawów został założony w latach 1929-34 w miejscu rozległych mokradeł dorzecza strumienia Świerszcz. Do roku 2002 kompleks składał się z 9 zbiorników.
Kunów – jezioro we wschodniej Polsce, na Nizinie Południowopodlaskiej, w obrębie Wysoczyzny Lubartowskiej. Należy do grupy Jezior Firlejowskich, leży niecałe 1,5 km od jeziora Firlej. Maksymalna głębokość jeziora wynosi 3,6 m.
Jezioro Białe Sosnowickie, Jezioro Libiszowskie – jezioro położone we wschodniej Polsce, na obszarze Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, w pobliżu miejscowości Libiszów w gminie Dębowa Kłoda, w powiecie parczewskim.
Firlej – jezioro we wschodniej Polsce na Nizinie Południowopodlaskiej, a dokładniej Wysoczyźnie Lubartowskiej. Leży 12 km na północny zachód od Lubartowa oraz 11 km na południowy wschód od Kocka przy miejcowości Firlej. Wchodzi w skład Jezior Firlejowskich.

Strony