Gmina Trzciel

0

Gmina Trzciel - gmina miejsko-wiejska w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckm.

Warto zobaczyć

Jezioro Wielkie (niem. Großer See) - jezioro rynnowe w Bruździe Zbąszyńskiej przez które przepływa Obra (województwo lubuskie, powiat międzyrzecki, gmina Trzciel). Linia brzegowa dobrze rozwinięta, brzegi, szczególnie wschodni wysokie, poza zachodnim porośnięte lasem.
Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny w Brójcach − rzymskokatolicki kościół parafialny w Brójcach, w gminie Trzciel, w powiecie międzyrzeckim, w województwie lubuskim. Mieści się przy ulicy Polnej. Należy do dekanatu Babimost.
Cmentarz żydowski w Trzcielu – znajduje się na wzgórzu nad brzegiem Jeziora Żydowskiego, przy asfaltowej (w tym miejscu) drodze do Starej Jabłonki (przedłużenie ul. Świerczewskiego w Trzcielu).
Czarna Droga – rezerwat przyrody w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, w gminie Trzciel. dokument powołujący – M.P. z 1972 r. Nr 36, poz. 202 W dokumencie tym jest podana (§ 3.1) powierzchnia 14,10 ha.
Trzciel, Mickiewicza 3
Telefon: +48957431416
Synagoga w Trzcielu – synagoga znajdująca się w Trzcielu przy ulicy Adama Mickiewicza 3, niedaleko rynku.
Trzciel – nieczynna stacja kolejowa w Trzcielu, w województwie lubuskim, w Polsce.
Trzciel, pl. Wolności 8
Kościół Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Trzcielu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Trzcielu, w powiecie międzyrzeckim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Babimost diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Lutol – jezioro polodowcowe w woj. lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, w gminie Trzciel w Bruździe Zbąszyńskiej. Zachodnim brzegiem jeziora przebiega granica między województwami lubuskim i wielkopolskim.