Gmina Starogard Gdański - Atrakcje

Strony

Jezioro Staroleskie - jezioro na Kociewiu, położone w gminie Starogard Gdański (powiat starogardzki, województwo pomorskie), ok. 5 km na zachód od Starogardu Gdańskiego na obszarze Pojezierza Starogardzkiego. Powierzchnia całkowita: 15,3 ha
Płaczewo (Jezioro Płaczewskie) - jezioro na Kociewiu, położone w gminie Starogard Gdański (powiat starogardzki, województwo pomorskie), ok. 7 km na południe od Starogardu Gdańskiego. Jezioro spеłnia funkcje rekreacyjno-turystyczne. Powierzchnia całkowita 44,8 ha, głębokość maksymalna 4,9 m.
Jabłowo - jezioro na Kociewiu, położone w gminie Starogard Gdański (powiat starogardzki, województwo pomorskie), ok. 5 km na południe od Starogardu Gdańskiego, na obrzeżach wsi Jabłowo. Powierzchnia całkowita: 11,9 ha
Żygowice (Jezioro Żygowickie) - jezioro przepływowe na Kociewiu, położone w gminie Starogard Gdański (powiat starogardzki, województwo pomorskie), na północ od Starogardu Gdańskiego na obszarze Pojezierza Starogardzkiego. Powierzchnia całkowita: 6,82 ha
Kościół św. Jana Chrzciciela – katolicki kościół parafialny zlokalizowany w Suminie, w gminie wiejskiej Starogard Gdański.
Las Szpęgawski − określenie kompleksu leśnego znajdującego się na północny wschód od Starogardu Gdańskiego. Rozciąga się on od Owidza (na południu) do Trzcińska (na północy).
Sumińskie Jezioro - jezioro na Kociewiu, położone w gminie Starogard Gdański (powiat starogardzki, województwo pomorskie), ok. 10 km na południowy zachód od Starogardu Gdańskiego.
Zduńskie Jezioro - przepływowe jezioro rynnowe położone na Kociewiu (powiat starogardzki, województwo pomorskie) w kierunku północno-wschodnim od Starogardu. Przepływa przez nie rzeka Szpęgawa.
Rywałdzkie Jezioro - przepływowe jezioro rynnowe położone na Kociewiu (powiat starogardzki, województwo pomorskie, Gmina Starogard Gdański), leżące na terenie Pojezierza Starogardzkiego niedaleko Tczewa, w kierunku północno-wschodnim od Starogardu.
Szpęgawskie Jezioro - jezioro w woj. pomorskim, w pow. starogardzkim, w gminie Starogard Gdański, leżące na terenie Pojezierza Starogardzkiego. Jest to przepływowe jezioro rynnowe położone na Kociewiu. Przez jezioro przepływa rzeka Szpęgawa, łącząca akwen jeziora z jeziorami Rywałdzkim i Zduńskim.
Jezioro Godziszewskie - jezioro rynnowe położone na Kociewiu (powiat starogardzki, województwo pomorskie) na wschód od Skarszew o powierzchni 169,04 ha, długości 7 km i głębokości maksymalnej nawet 24 m.

Strony