Gmina Łagów - Atrakcje

Strony

Toporów, Generała Karola Świerczewskiego 17
Pałac Myśliwski w Toporowie (Zamek w Toporowie) – zabytek architektury znajdujący się w miejscowości Toporów w gm. Łagów w woj. lubuskim. Główny budynek został wzniesiony w 1823 r., jest to obiekt zabytkowy, objęty opieką konserwatorską.
Łagów, Kościuszki 3
Zamek joannitów w Łagowie (powiat świebodziński) – znajduje się we wsi Łagów, w województwie lubuskim, na przesmyku między jeziorami: Łagowskim i Ciecz.
Malcz Południowy - jezioro o powierzchni ok. 36,2 ha i maksymalnej głębokości do 8,3 m, położone na wschód od Walewic w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Torzym, w strefie ochronnej Łagowskiego Parku Krajobrazowego.
Malcz Północny – jezioro o powierzchni ok. 62,3 ha i maksymalnej głębokości do 8,7 m, położone na wschód od Walewic w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Torzym, w strefie ochronnej Łagowskiego Parku Krajobrazowego.
Jezioro Czarne - leży na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego, w zlewni rzeki Drawy, na wschód od Łagowa w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów.
Jezioro Bobrze (niem. Pomer See, Poźrzadlańskie) - jezioro w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów o powierzchni ok. 12,7 ha.
Dziarg (niem. Sorgscher See, Jezioro Duże, Kosobudz Duży) - jezioro w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów o powierzchni ok. 11,3 ha. Największe z trzech jezior położonych w pobliżu miejscowości Kosobudz. Użytkowane przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze.
Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Toporowie (pot. Matki Boskiej Różańcowej) – kościół w Toporowie w gm. Łagów w woj. lubuskim. Jeden z najcenniejszych zabytków wsi.
Łagów, Kościuszki 3
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Łagowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Łagowie, w gminie Łagów, w powiecie świebodzińskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Świebodzin – NMP Królowej Polski. Mieści się przy ulicy Sulęcińskiej.
Ciecz (Trześniowskie, niem. Tschetsch See) - jezioro rynnowe w woj. lubuskim, w pow. świebodzińskim, w gminie Łagów, leżące na terenie Pojezierza Lubuskiego.
Kopalnia Węgla Brunatnego Sieniawa Sp. z o.o. w Sieniawie Lubuskiej operuje na jednym z najdłużej znanych i eksploatowanych złóż węgla brunatnego na ziemiach polskich (eksploatacja od 1873) oraz jest jedyną podziemną kopalnią węgla brunatnego w Polsce.
Jezioro Łagowskie (niem. Lagower See) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Łagowskim (część Pojezierza Lubuskiego), powierzchnia 82 ha, odwadniane przez potok Łagowa. W przeszłości było częścią pobliskiego Jeziora Trześniowskiego. Powstało wskutek sztucznego przedzielenia tych akwenów.
Jezioro Kosobudzkie (niem. Glocken See, Małe, Kosobudz Mały) - jezioro w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów w miejscowości Kosobudz. Powierzchnia jeziora to 9,2 ha. Użytkowane przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze.
Neoromański kościół w Sieniawie został zbudowany w 2. poł. XIX wieku. Obok kościoła znajduje się drewniana wieża zbudowana w 1740 roku, będąca pozostałością po poprzednim kościele.
Kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki filialny pod wezwaniem św. Stanisława, o konstrukcji szachulcowo-drewnianej, wypełnionej cegłą, z drewnianąwieżą nad zachodnią częścią korpusu, wybudowany w1648 roku. Należy do najstarszych zabytków budownictwa szachulcowego w regionie.
Nad Jeziorem Trześniowskim – rezerwat przyrody w województwie lubuskim, nad jeziorem Trześniowskim, niedaleko Łagowa, na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego.
Łagów, Sulęcińska 11

Strony