Willa Georga Cohna - Przyroda

Wrocław, Powstańców Śląskich
Park Południowy – park we Wrocławiu, mieszczący się w południowej części osiedla Borek. Zaliczany jest do parków krajobrazowych o dużych walorach kompozycyjnych i dendrologicznych.
Park Gajowicki, to niewielki park we Wrocławiu położony na osiedlu Gajowice. Park zlokalizowany jest w kwartale ulic: ulica Gajowicka(na wschód od parku) ulica Pretficza(na północ od parku) ulica Wróbla (na zachód od parku) ulica Sztabowa (na południe od parku).
Park Skowroni to park położony w południowej części Wrocławia, pomiędzy osiedlami Gaj i Borek. Powierzchnia parku wynosi około 25 ha.
Mała Sobótka (niem. Kinderzobten) - sztuczne utworzone wzniesienie na osiedlu Grabiszynek we Wrocławiu o wysokości bezwzględnej 136 m n.p.m. Przez mieszkańców miasta zwana jest także często Górką Skarbowców ze względu na przebiegającą obok ulicę o tej nazwie.
Wzgórze Bendera (niem. Benderhöhe) - sztuczne utworzone wzniesienie w Parku Południowym we Wrocławiu o wysokości bezwzględnej 131 m n.p.m. Przez długi czas wzgórze nie miało swojej nazwy, ostatnio jednak coraz powszechniej używa się nazwy która jest tłumaczeniem nazwy niemieckiej.
Park Generała Władysława Andersa, to park położony w południowej części Wrocławia, na południe od ulicy Kamiennej, w obszarze dzielnicy Krzyki. Park powstawał na obszarze zajmowanym niegdyś przez zespół nekropolii, tj. cmentarzy: Stary cmentarz św.
Skórnik (niem. Riemannhöhe) - sztuczne utworzone wzniesienie, przy ulicy Koszyckiej, na osiedlu Partynice we Wrocławiu o wysokości bezwzględnej 129 m n.p.m., zachowane w postaci szczątkowej.
Wzgórze Andersa - sztuczne utworzone wzniesienie na osiedlu Huby we Wrocławiu o wysokości bezwzględnej 142 m n.p.m.
Wzgórze Gajowickie (niem. Hardenberghügel) - sztucznie utworzone wzniesienie na osiedlu Gajowice we Wrocławiu o wysokości bezwzględnej 138 m n.p.m.
Dąb "Przewodnik" – dąb szypułkowy rosnący we Wrocławiu przy skrzyżowaniu ulic Suchej i Borowskiej, naprzeciw wejścia głównego Dworca Autobusowego. Obwód pnia dębu wynosi 461 cm, jest on jednym z najstarszych drzew na terenie miasta.
Park Grabiszyński – park we Wrocławiu położony na osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek. Nazwa parku została nadana § 1 pkt 12 uchwały nr LXXI/454/93 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 9 października 1993 w sprawie nazw parków i terenów leśnych istniejących we Wrocławiu.
Górka Wiatraczna (Mühlberg) – wzgórze (wzniesienie) położone we Wrocławiu w rejonie osiedla Grabiszyn. Jest to wzniesienie morenowe. Jego nazwa pochodzi prawdopodobnie od położonego tu niegdyś wiatraka. Obecnie teren ten zabudowany jest blokami mieszkalnymi.
Park Kleciński we Wrocławiu – park położony w południowej części Wrocławia, na osiedlu Klecina. Obecna nazwa parku obowiązuje na podstawie § 1 pkt 10 uchwały nr LXXI/454/93 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 9 października 1993 roku w sprawie nazw parków i terenów leśnych istniejących we Wrocławiu.
Wzgórze Gajowe to sztuczne wzniesienie położone na osiedlu Gaj we Wrocławiu. Popularnie zwane przez okolicznych mieszkańców "Wysypem". Określenie to związane jest z genezą powstania wzgórza, która wiąże się głównie z odgruzowywaniem miasta po zniszczeniach wojennych.
Park Mikołaja Kopernika jest położony w centrum Wrocławia, w obrębie Starego Miasta, w rejonie Ulicy Teatralnej i Placu Teatralnego. Jego obecna nazwa obowiązuje od 1 stycznia 1994 roku. Wcześniej nazywany był: Zwingerpark, Park Międzymurzowy, Park Staromiejski, Park Hanki Sawickiej.