Ratusz w Sierpcu – sierpecki ratusz został wybudowany w 1841 roku w stylu klasycystycznym. Jest dwukondygnacyjny, nakryty jest dwuspadowym blaszanym dachem. Wybudowany został z cegły. Jest otynkowany i podpiwniczony. Został wybudowany na planie czworokąta.
Kościół parafialny św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu – rzymskokatolicki gotycko-barokowy kościół na Starym Mieście w Sierpcu, pomiędzy ulicami Farną, Biskupa Floriana i Benedyktyńską.
Cmentarz żydowski w Sierpcu – pierwszy kirkut w tym miejscu, na skarpie rzeki Sierpienicy, został założony zapewne już w XVI wieku. Pisemne wzmianki pochodzą jednak z okresu wieku XVIII.
Synagoga w Sierpcu – główna synagoga sierpeckiej, ortodoksyjnej gminy żydowskiej, znajdująca się dawniej u wylotu dzisiejszej ulicy Żwirki i Wigury, przy zakręcie ulicy 11 Listopada do skrzyżowania ulic Reymonta, Kilińskiego i Górnej.
Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sierpcu - kościół znajduje się na wzgórzu Loret w Sierpcu i wraz z XVIII-wiecznym budynkiem klasztoru benedyktynek stanowi największy zespół architektoniczny w tym mieście.