Powiat lubaczowski - Atrakcje

Strony

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wielkich Oczach – parafia rzymskokatolicka w Wielkich Oczach, w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Radymno II. Erygowana w XVIII wieku.
Lubaczów, Tadeusza Kościuszki 2
Kościół św. Stanisława Biskupa w Lubaczowie – eklektyczna świątynia rzymskokatolicka w Lubaczowie
Narol, Józefowska 10
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Narolu – parafia należąca do dekanatu Narol diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Została utworzona w 1505. Mieści się przy ulicy Józefowskiej. Prowadzą ją księża diecezjalni. Parafia ma kościół filialny pw. Apostołów Piotra i Pawła w Podlesinie.
Ratusz w Lubaczowie – budynek mieszczący się w zachodniej pierzei rynku w Lubaczowie, obecnie zamienionego na park. Jest to budowla z 1889, murowana dwukondygnacyjna. Posiada wieżyczkę zegarową. Na wieżyczce znajduje się balkon.
Cerkiew Opieki NMP w Starych Oleszycach (murowana) - parafialna cerkiew greckokatolicka w Starych Oleszycach. Zbudowana w 1913 na planie krzyża greckiego z kopułą. Wnętrze zdobi cenna polichromia. W latach 1947 - 1989 służyła jako magazyn.
Oleszyce, Jana III Sobieskiego
Cerkiew św. Onufrego w Oleszycach – parafialna cerkiew greckokatolicka w Oleszycach.
Parafia Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Lubaczów, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Parafia erygowana została 24 lutego 1970 roku. Liczba parafian: 1550.
Cerkiew Podwyższenia Krzyża Świętego w Dachnowie – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Dachnowie.
Cerkiew św. Mikołaja w Lubaczowie - świątynia została wybudowana w 1883 roku w stylu eklektycznym. Jest to cerkiew murowana na planie krzyża łacinskiego posiadająca kopułę na przecięciu naw. XVIII-wieczny ikonostas z cerkwi w Lubaczowie znajduje się w greckokatolickiej katedrze w Przemyślu.
Cerkiew pod wezwaniem św. Paraskewy – prawosławna cerkiew (następnie greckokatolicka, obecnie muzealna) w Radrużu w powiecie lubaczowskim z XVI w.
Narol, Krupiecka
Cerkiew Ofiarowania MB w Świątyni w Krupcu – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Narolu, w przysiółku Krupiec.
Cerkiew Opieki Najświętszej Maryi Panny w Wólce Żmijowskiej - drewniana cerkiew z lat 1894 - 1896 (według niektórych źródeł z 1786 roku). Poświęcona w 1896 roku przez ks. Kiryła Obuszkiewicza, proboszcza parafii w Żmijowiskach. Po 1947 roku nieużytkowana.
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorajcu z XVI w. – należy do najstarszych obiektów drewnianego budownictwa cerkiewnego w Polsce.
Cieszanów, Księdza Ignacego Skorupki
Cerkiew św. Jerzego w Cieszanowie – murowana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Cieszanowie. Cerkiew wzniesiona w 1900, na miejscu starszej, drewnianej cerkwi z 1804. Należała do greckokatolickiej parafii w Nowym Siole. Polichromia autorstwa Grzegorza Kuźniewicza.

Strony