Powiat dębicki - Atrakcje

Strony

Pilzno, Karmelicka 3
Telefon: +48146721043
Kościół karmelitów pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny − kościół przy klasztorze karmelitów w Pilźnie, zbudowany w 1. połowie XV wieku dla augustianów.
Dębica, Krakowska 15
Kościół Matki Bożej Anielskiej – kościół klasztorny przy Domu Macierzystym Sióstr Służebniczek w Dębicy. Został wybudowany w 1932 r., w latach 1973–1996 pełnił rolę kościoła parafialnego Parafii Matki Bożej Anielskiej.
Przeczyca, 1
Telefon: +48146830725
Historia – parafia w Przeczycy powstała prawdopodobnie w 2. poł. XIV w., chociaż dokument fundacyjny z 1374 r. jest falsyfikatem. Pierwsza wzmianka o tutejszej parafii pochodzi dopiero z 1470 r.
Łysa Góra (376 m n.p.m.) – wzniesienie nad Dębicą na Pogórzu Strzyżowskim. Punkt widokowy. Góra jest popularnym celem wycieczek i spacerów mieszkańców Dębicy.
Dębica, Cmentarna
Kaplica grobowa Raczyńskich – zabytkowa kaplica na cmentarzu parafialnym w Dębicy. Wzniesiona w 1880 r. w stylu neogotyckim. W kaplicy pochowani są: Anna Elżbieta z Radziwiłłów Raczyńska, syn Karol Edward Raczyński oraz synowa Karolina Oettingen-Wallerstein.
Latoszyn, Starzyńskiego
Lamus w Latoszynie – zabytkowy lamus (dawniej wieża mieszkalna) z końca XVI w., obecnie w granicach Dębicy. Znajduje się w obrębie zespołu dworskiego w Latoszynie. Murowany, piętrowy, na planie prostokąta.
Dębica, Leśna 183
Zespół dworski na Wolicy – zabytkowy dwór wraz z parkiem w dzielnicy Dębicy – Wolicy.
Dębica, Cmentarna 9
Kościół św. Jadwigi w Dębicy – kościół farny w Parafii św. Jadwigi w Dębicy.
Dębica, Adama Mickiewicza 2
Telefon: +48146812401
Kościół Miłosierdzia Bożego w Dębicy – kościół parafialny Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Budowę kościoła rozpoczęto w 1982 r., konsekracji dokonał biskup Wiktor Skworc w 2001 r. Kościół jest największą świątynią województwa podkarpackiego, jego wieża wznosi się na wysokość 67 m.
Dębica, Kościuszki
Kościół św. Barbary – nieistniejący drewniany kościół rzymskokatolicki w Dębicy. Znajdował się między obecnymi ulicami Kościuszki i Żuławskiego, w pobliżu miejsca, gdzie następnie było kino "Uciecha" .

Strony