Zamek biskupi w Lidzbarku Warmińskim – zamek z XIV wieku mieszczący się w Lidzbarku Warmińskim, należący do najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce.
Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Stoczku Klasztornym – kościół pobernardyński i sanktuarium maryjne w Stoczku Klasztornym.
Kościół w kształcie barokowej rotundy z I. połowy XVII wieku, rozbudowany 1708-1711, otoczony czworobokiem krużganków z narożnymi kaplicami.
Ratusz w Lidzbarku Warmińskim - była siedziba władzy miejskiej powstała na przełomie XIX i XX wieku. Wybudowany z czerwonej cegły, pokryty jest dwuspadowym dachem. Podobnie jak inne eklektyczne ratusze charakteryzuje się bogatym wystrojem elewacji, szczególnie widocznym w części frontowej.
Ratusz w Ornecie – gotycka budowla pochodząca z 1375 roku, w XVII i XVIII wieku obudowana domkami kramarzy. Po zniszczeniach ostatniej wojny ratusz został odbudowany w latach 70. XX wieku.
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Olsztyn diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Świątynia znajduje się przy ulicy Wysoka Brama.
Cerkiew bł. Emiliana Kowcza w Ornecie - cerkiew greckokatolicka. Od 1996 mieści się w adaptowanym budynku magazynowym z początku XX wieku, zlokalizowanym przy ulicy Młynarskiej. Świątynia posiada jedną kopułę. Wewnątrz mieści się współczesny ikonostas.
Wieża ciśnień w Lidzbarku Warmińskim – kolejowa wieża wodna znajdująca się w Lidzbarku Warmińskim przy ulicy Szwoleżerów, wybudowana w 1912 roku, wyłączona z użytku w 1992. W 1996 została wpisana do Rejestru Zabytków.
Cerkiew Świętych Cyryla i Metodego w Lidzbarku Warmińskim - cerkiew greckokatolicka w Lidzbarku Warmińskim.
Jest to nowoczesna świątynia, przebudowana w latach 1994-1998.
Kościół świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Orneta archidiecezji warmińskiej. Jeden z zabytków miasta.
Jezioro Wielochowskie – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. lidzbarskim, w gminie Lidzbark Warmiński, leżące na terenie Pojezierza Olsztyńskiego.
Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 54,9 ha przez 56,8 ha do 57,5 ha.