Ogród - Przyroda

Czubatka lub Czubata Skała (674 m n.p.m.) – ostro zakończona wapienna turnia w Pieninach Czorsztyńskich. Wznosi się nad Zbiornikiem Czorsztyńskim, naprzeciwko zamku w Niedzicy i jest dobrze widoczna z niego.
Upszar – dwuwierzchołkowy, zalesiony masyw w Pieninach Czorsztyńskich, znajdujący się po północnej stronie Zbiornika Czorsztyńskiego. Wierzchołek południowy ma wysokość 655 m n.p.m.
Piekiełko – najwyższy, północny szczyt masywu Upszaru w Pieninach Czorsztyńskich (678 m n.p.m.). Sam wierzchołek jest zalesiony, ale płytka przełęcz oddzielająca go od sąsiadującej w kierunku północno-zachodnim Uli jest odkryta, trawiasta.
Ula – dwuwierzchołkowa góra w Pieninach Czorsztyńskich. Wyższy jest wierzchołek zachodni (713 m n.p.m.). Sąsiaduje z Czubatką i Piekiełkiem, jest widoczna z szosy Krośnica – Niedzica. Na niektórych mapach jest oznaczana jako Łysa Góra. Stoki północne opadają w kierunku doliny Harczygrund.
Pulsztyn (613 m n.p.m., inne źródła podają inną wysokość) – niska, odosobnione wzniesienie w Pieninach Czorsztyńskich.
Majerz (689 m n.p.m.) – szczyt w Pieninach Właściwych, w zachodniej części Pienin Czorsztyńskich. Jest to mało wybitna kulminacja w głównym grzbiecie Pienin, pomiędzy przełęczą Snozka Zamecka (658 m n.p.m.) w Czorsztynie a przełęczą Osice.
Flaki (także Palenica) – dwuwierzchołkowy (zachodni 803 i wschodni 810 m n.p.m.) grzbiet górski w Pieninach Czorsztyńskich.
Snozka Zamecka – rozległa przełęcz we wschodniej cześci Czorsztyna, położona w Pieninach Właściwych na wysokości 685 m n.p.m. pomiędzy szczytami Majerza (689 m n.p.m) a Wielkiego Pola (694 m n.p.m.).
Hombark (743 m n.p.m.), dla odróżnienia nazywany Hombarkiem Niedzickim – kopulasty szczyt w Pieninach Spiskich. Nie znajduje się w ich grani głównej, lecz stanowi południowe ramię Cisówki.
Przełęcz Osice – położona na wysokości 668 m n.p.m. przełęcz w głównym grzbiecie Pienin Właściwych, na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego.
Rezerwat przyrody Lasek – krajobrazowy i leśny rezerwat przyrody w gminie Czorsztyn, w powiecie nowotarskim, w województwie małopolskim.
Jędras (709 m) – jeden z wierzchołków na Pogórzu Spiskim. Znajduje się w grzbiecie, który od Frankowskiej Góry (858 m) odchodzi w północnym kierunku do doliny Dunajca.
Cisówka (743 m n.p.m.) – jeden z głównych szczytów Pienin Spiskich. Jest położony w ich grani głównej. Potoki z południowych stoków Cisówki spływają do Niedziczanki, ze stoków północnych do Falsztyńskiego Potoku. Od południowej strony sąsiaduje z Hombarkiem Niedzickim.
Rabsztyn (691 m n.p.m.) – zakończony turnią szczyt w Pieninach Właściwych.
Groń (743 m n.p.m.) – szczyt Pienin Czorsztyńskich położony na północ od grani głównej tych gór, tuż nad wsią Hałuszowa. Na południe od niego znajduje się przełęcz Sańba. Około 1880 Groń był bezleśny, rzadko tylko rosły na nim jałowce i świerki, obecnie jest zalesiony znacznie bardziej.
Przełęcz Snozka, Snozka Krośnicka (653 m) – przełęcz w paśmie łączącym Gorce z Pieninami, pomiędzy Wdżarem (767 m), a wzniesieniem 694 m.