Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie – prywatne muzeum w Częstochowie, założone w sierpniu 2011 roku z inicjatywy częstochowskiego biznesmena i filantropa Krzysztofa Witkowskiego.
Ulica Władysława Orkana – jedna z ważniejszych ulic na Wrzosowiaku w Częstochowie, rozciąga się pomiędzy Wzgórzem Błeszno a ul. Jagiellońską. Na odcinku od al. 11 Listopada do ul. Jagiellońskiej środkiem ulicy biegnie wydzielone torowisko tramwajowe.
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Częstochowie – kościół parafialny pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Częstochowie, w dzielnicy Ostatni Grosz.
Aleja Pokoju w Częstochowie to ulica położona (w swojej głównej części) w dzielnicy Raków, wytyczona w latach 50. XX wieku, w ramach planu sześcioletniego.
Parafia św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa – św. Zygmunta, archidiecezji częstochowskiej.
Erygowana w 1991 roku.
Pałacyk Hantkego - zabytkowa, neobarokowa willa w Częstochowie-Rakowie, zbudowana na zlecenie Bernarda Hantkego w latach 1900-1903 według projektu z 1898 roku.
Błeszno – piąte lub szóste pod względem wysokości wzgórze w granicach Częstochowy, wznoszące się na 298,7 m n.p.m..Znajduje się w dzielnicy Wrzosowiak (do 2004 roku na Błesznie).
Na wzgórzu znajdują się:
Telewizyjny Ośrodek Nadawczy Błeszno,
ogródki działkowe "Błeszno - wzgórze",
Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - św. Antoniego z Padwy, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1980.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - św. Antoniego z Padwy, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1957. Prowadzą ją salezjanie.
Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie – muzeum w Częstochowie, posiadające ekspozycje w dwóch salach wystawowych oraz w niedziałającym od 2010 roku zakładzie produkcyjnym - Częstochowskich Zakładach Przemysłu Zapałczanego SA, wykorzystującym linię technologiczną z lat 30. XX wieku.