Pałac Jabłonowskich – pałac w Warszawie, zlokalizowany w Śródmieściu przy placu Teatralnym pod adresem ul. Senatorska 14/16, wzniesiony w XVIII wieku, rozebrany przez władze komunistyczne w 1952 roku i przykryty brukiem, zrekonstruowany według projektu Lecha Klajnerta w 1997 roku.
Muzeum Narodowe w Warszawie (MNW) – muzeum sztuki w Warszawie, założone w 1862 jako Muzeum Sztuk Pięknych w Warszawie, narodowa instytucja kultury; jedno z największych muzeów w Polsce i największe w Warszawie.
Centrum Bankowo-Finansowe – budynek biurowy w Warszawie przy rondzie Ch. de Gaulle'a, pod adresem ul. Nowy Świat 6/12, znany w Warszawie jako Dom Partii, Biały Dom lub Dom pod Baranami.
Dom bez kantów – zwyczajowa nazwa Domu Funduszu Kwaterunku Wojskowego znajdującego się w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 11 na rogu ulicy Królewskiej. Zajmuje dwa boki południowe i wschodnie kwartału ulic Krakowskie Przedmieście, Królewskiej, Karaszewicza-Tokarzewskiego i placu Piłsudskiego.
Gmach Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego – budynek w alei Jana Chrystiana Szucha 25 wzniesiony w latach 1927-1930 dla Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, podczas II wojny światowej mieściła się tutaj m.in. centrala Gestapo dystryktu warszawskiego.
Dom "Pod Orłami" w Warszawie (budynek Banku Towarzystw Spółdzielczych) – budynek projektu Jana Heuricha przy ul. Jasnej 1, róg Zgody w Warszawie, wybudowany w latach 1912-1917 Autorem orłów wieńczących narożniki był Józef Zygmunt Otto..
Północne Centrum Sztuki - Teatr Komedia - warszawski teatr, działający od 1954 roku, wystawiający głównie lekkie komedie, farsy i spektakle muzyczne.
Siedziba teatru mieści się przy ulicy Słowackiego 19a w Warszawie. Dyrektorem teatru jest Tomasz Dutkiewicz.
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (UMFC, daw. Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie, PWSM w Warszawie, Konserwatorium Muzyczne w Warszawie) – najstarsza i największa uczelnia muzyczna w Polsce, a także jedna z najstarszych w Europie. Mieści się w Warszawie.
Gmach Banku Polskiego – budynek który powstał z przeznaczeniem na siedzibę Banku Polskiego i giełdy papierów wartościowych. Obecnie mieści Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II. Pełni funkcje głównie kulturową i rozrywkową. Ma 3 kondygnacje. Budowa Banku trwała trzy lata: od 1825 do 1828.
Budynek Dyrekcji Kolei Państwowych, a właściwie kompleks 7 obiektów (pięciu połączonych ze sobą biurowców i dwóch budynków mieszkalnych, spełniających po drugiej wojnie światowej funkcję budynków biurowych, jeden z nich do chwili obecnej) o łącznej kubaturze 101 tys.
Centrum Olimpijskie Polskiego Komitetu Olimpijskiego im. Jana Pawła II – wielofunkcyjny budynek mieszczący się w warszawskiej dzielnicy Żoliborz przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4. Jest siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
W Centrum mieszczą się oprócz tego:
Muzeum Sportu i Turystyki
Collegium Nobilium − szkoła wyższa, założona w Warszawie przez pijara Stanisława Konarskiego w 1740 roku, początkowo jako Collegium Novum (nazwę zmieniono jesienią 1741) na ulicy Długiej, następnie rozbudowana do ulicy Miodowej (mieści się tam obecnie Akademia Teatralna im.