Kościół Świętego Wawrzyńca – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wieluń - Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia archidiecezji częstochowskiej.
Kolegiata Bożego Ciała, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia – kościół w Wieluniu będący kościołem parafialnym parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu oraz kościołem kolegiackim kapituły kanoników przy sanktuarium.
Klasztor Franciszkanów w Wieluniu − franciszkański dom zakonny, wchodzący w skład prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce, na terenie archidiecezji częstochowskiej, w województwie łódzkim, położony poza murami miasta Wieluń.
Cerkiew pw. św. Włodzimierza w Wieluniu funkcjonowała od roku 1852 do 1902, gdy została zastąpiona większą Cerkwią Przenajświętszej Bogarodzicy Maryi. W okresie międzywojennym w budynku funkcjonowało jedno z wieluńskich kin, a obecnie jedna z bibliotek.
Kościół ewangelicki w Wieluniu - pierwotnie był to kościół przyklasztorny sióstr bernardynek został zbudowany wraz z klasztorem w latach 1612-15 z fundacji Anny Koniecpolskiej. Konsekracja kościoła odbyła się 14 grudnia 1616 roku, w jej przeddzień w podziemiach pochowano fundatorkę.
Kościół św. Barbary w Wieluniu wzniesiony w 1521 roku w formie zbliżonej do kościółków w typie wieluńskim, wówczas poza miastem, miał chronić przed zarazą.
Parafia Świętej Barbary Dziewicy i Męczennicy w Wieluniu - parafia rzymskokatolicka w Wieluniu. Należy do Dekanatu Wieluń - NMP Pocieszenia archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona 24 sierpnia 2000 przez abpa Stanisława Nowaka.
Kościół pw. św. Józefa w Wieluniu należał do zespołu zabudowań dawnego kolegium pijarskiego i pełnił funkcję świątyni przyklasztornej. W 1957 kościół stał się świątynią parafialną.