Kamienica przy Zwierzynieckiej 15 - Atrakcje

0

Strony

Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – kościół rzymskokatolicki należący do sióstr felicjanek na Nowym Świecie w Krakowie, przy ul. Smoleńsk 6.
Kraków, Floriana Straszewskiego 17 / Zwierzyniecka 2
Radisson Blu Hotel Kraków – pięciogwiazdkowy hotel mieszczący się w Krakowie przy ulicy F. Straszewskiego 17, naprzeciwko Filharmonii Krakowskiej.
Kraków, Zwierzyniecka 1
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie – najważniejsza i jedna z największych sal koncertowych Krakowa. Znajduje się w gmachu przy ul. Zwierzynieckiej 1. Koncert inauguracyjny odbył się 3 lutego 1945 roku.
Kościół Bożego Miłosierdzia – zabytkowy, rzymskokatolicki kościół filialny kapituły katedralnej na Wawelu. Znajduje się w Krakowie na Smoleńsku, przy ul. Bożego Miłosierdzia 1, na rogu z ul. Felicjanek 2 i ul. Smoleńsk.
Kraków, pl. Na Groblach 8
Telefon: +48124264880
Kraków, Starszewskiego 14
Dwór Potockich – dwór rodu Potockich w Krakowie przy ulicy Straszewskiego 14, w bezpośrednim sąsiedztwie Plant. Obiekt wybudowany w 1835 wg projektu Ignacego Hercoka. Dwór został zaadaptowany na trzygwiazdkowy Hotel Maltański.
Kraków, Plac Na Groblach 9
I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie (znane również jako Kolegium Nowodworskie, Nowodworek), dawne Gimnazjum św. Anny – jedna z najstarszych istniejących i nieprzerwanie działających w Polsce szkół średnich o charakterze świeckim.
Plac na Groblach – plac w centrum Krakowa, w pobliżu Wisły i Wawelu. Miejsce spotkań i temat piosenek Piwnicy pod Baranami.
Kraków, Straszewskiego 20
Pałac Czarkowskich w Krakowie (ul. Straszewskiego 20) – zabytkowy pałac z 1878 r., zaprojektowany przez Maksymiliana Nitscha, dawny tzw. Pałac Ślubów (Urząd Stanu Cywilnego). Wpisany do rejestru zabytków dnia 6 sierpnia 1968 roku pod pozycją A-327.
Kraków, pl. Na Groblach 3
Dom Karola Tichego – zabytkowy budynek znajdujący się w Krakowie w Dzielnicy I Stare Miasto przy placu Na Groblach 3. Jest to kamienica w stylu wczesnego modernizmu powstała w 1912 roku. Był to dom własny Karola Tichego malarza, architekta, projektanta wnętrz – przez niego zaprojektowany.

Strony