Kościół św. Michała Archanioła w Grodkowie – kościół parafialny (farny) pod wezwaniem św. Michała Achanioła, wcześniej pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny.
Wybudowany był w stylu wczesnogotyckim, wzmiankowany już w 1282 roku, w 1449 r. został spalony podczas pożaru, a następnie odbudowany.
Ratusz w Grodkowie - mieści się pośrodku Rynku. Pierwotnie renesansowy, przebudowany w XVIII wieku. Dzisiejszy klasycystyczny wygląd zawdzięcza przebudowie po pożarze w 1840 roku, z dawnego ratusza została gotycko-renesansowa wieża.
Brama Ziębicka − brama miejska w zachodniej części Grodkowa, przy ul. Warszawskiej, wzniesiona najprawdopodobniej w pierwszej połowie XIV wieku i odnowiona w XIX i XX wieku. Została zbudowana z cegły o układzie polskim, otynkowana z nowszym wejściem przy ziemi.
Baszta więzienna w Grodkowie – brama miejska w północnej części Grodkowa, przy ul. Wrocławskiej. Zbudowana w XIV wieku obok już nieistniejącej Bramy Wrocławskiej. Rozbudowana w XVI i odnowiona w XIX wieku. Wzniesiona z cegły o układzie polskim, otynkowana.
Brama Lewińska - brama miejska we wschodniej części Grodkowa, przy ul. Józefa Elsnera, wzniesiona z cegły o układzie polskim, otynkowana z zamkniętym przejazdem, pochodzi najprawdopodobniej z pierwszej połowy XIV wieku.
Synagoga w Grodkowie – pierwsza synagoga w Grodkowie została zamknięta z powodu złego stanu technicznego. W 1861 zburzono ją. Od 1854 gmina posiadała salę modlitw w domu ślusarza przy Breslauerstraße (obecnie ul. Wrocławska). Prowadziło do niej osobne wejście z tyłu budynku.