Folwark Scheiblera - Architektura

0

Strony

Łódź, Tymienieckiego 33-33b
Pałac Edwarda Herbsta – pałac fabrykancki z XIX w. należący do łódzkiego przemysłowca Edwarda Herbsta i Zofii Matyldy Herbst, córki łódzkiego potentata bawełny - Karola Scheiblera.
Ulica Przędzalniana w Łodzi znajduje się w dzielnicy Widzew. Ma około 2,9 kilometra długości, biegnie od ul. Tuwima, przez skrzyżowanie z al. Piłsudskiego (nieopodal placu Zwycięstwa), przez tereny Księżego Młyna. W czasie wojny zmieniono nazwę na Mark-Meissen-Strasse.
Łódź, Przędzalniana 71
Dom Krystiana Wendischa przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi – najstarszy zachowany dom mieszkalny w tym mieście.
Łódź, Fabryczna 17
Textorial Park – centrum biurowe w Łodzi, położone przy ulicy Fabrycznej. Składa się z trzech niezależnych budynków biurowych, połączonych przeszklonym atrium. Powierzchnia biurowa kompleksu wynosi 11 613 m².
Ulica ks. bpa Wincentego Tymienieckiego w Łodzi – jedna z najstarszych ulic na terenie Śródmieścia i Widzewa w Łodzi.
Łódź, Tymienieckiego 22/24
Łódź, Tymienieckiego 22/24
Ulica Niciarniana w Łodzi – ulica w Łodzi w dzielnicy Widzew (osiedle Stary Widzew).
Plac Zwycięstwa w Łodzi, poprzednia nazwa Wodny Rynek – jeden z najstarszych łódzkich placów. Plac jest otoczony ulicami: Wodną (od wschodu) i Targową (od zachodu).
Łódź, Targowa 65
Beczki Grohmana – brama przy ul. Targowej 65 w Łodzi będąca wejściem do fabryki Grohmana. Powstała w 1896 roku, według projektu Franciszka Chełmińskiego, ówczesnego architekta miejskiego. W latach 1945–1989 mieściły się tu Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Obrońców Pokoju "Uniontex".

Strony