Sudety Zachodnie - Szczyty

Strony

Husycka Górka (niem. Mordgrundhübel, 770 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego.
Wołowa Góra (niem. Ochsenberg, 1033 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu.
Sosnowiec (niem. Schalaster Hübel, 727 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Położony jest we wschodniej części Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego, w Karpaczu, pomiędzy centrum a Bierutowicami. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Garb (niem. Keulige Berg, 701 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Położony jest w północno-zachodniej części Śląskiego Grzbietu, w obrębie Karpacza. Oddziela centrum Karpacza od Wilczej Poręby. Na północnym zachodzie łączy się z Pohulanką.
Pohulanka (niem. Die Lehne, 712 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Pohulanka położona jest we wschodniej części Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego, w Karpaczu, pomiędzy centrum, Wilczą Porębą i Skalnym Osiedlem.
Gonciarek (niem. Scheundelhübel, 631 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego. Położony jest na południowy wschód od Marysina w Szklarskiej Porębie. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Kapliczne Wzgórze (511 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Wzniesienie znajduje się na północno-wschodnim krańcu Kowarskiego Grzbietu, w Kowarach, w ich południowo-wschodniej części. Od wschodu opływa je Jedlica, a od południa Łomnica.
Księża Góra (niem. Pfaffenberg, 628 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego, na jego wschodnim krańcu, między Karpaczem a Ściegnami. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Łysa Góra (niem. Freieberg, 946 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Jest to niezbyt wybitny szczyt, leżący w północnej części Kowarskiego Grzbietu, na północny wschód od Wołowej Góry.
Śnieżka (czes. Sněžka, niem. Schneekoppe) – najwyższy szczyt w Karkonoszach (1602 n.p.m.) i jednocześnie w całych Sudetach, a także najwyższy szczyt Czech, województwa dolnośląskiego i całego Śląska.
Buława (niem. Keuligeberg, 877 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Położony na zachodnim krańcu Kowarskiego Grzbietu, na zachodnim zboczu Skalnego Stołu, nad Sowią Doliną.
Strzelec (niem. Schützenberg, 755 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Znajduje się we wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, pomiędzy Karpaczem a Miłkowem. Leży w bocznym grzbiecie odchodzącym na wschód od Czoła, biegnącym przez Strzelczyk i zakończonym Strzelcem.
Suszyca (niem. Dürre Hübel, 1061 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu.
Skalny Stół (czes. Tabule, Klepý, niem. Tafelstein) – najwyższy szczyt Kowarskiego Grzbietu w Karkonoszach, na jego zachodnim krańcu, na granicy polsko-czeskiej; wys. 1281 m n.p.m..
Danek (niem. Dangelshübel, 755 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad Szklarską Porębą Górną i Marysinem. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Pod szczytem i na zboczach pojedyncze skałki.
Skalnica (niem. Falsberg, 685 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Znajduje się na północno-zachodnim krańcu Pogórza Karkonoskiego, w Szklarskiej Porębie.
Sucha Góra (niem. Dürre Berg, Dürrerberg, 1113 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu.
Smogornia (czes. Stříbrný hřbet, niem. Mittagsberg) (1489 m n.p.m., 50°46'N, 15°41'E) – szczyt na głównej grani Karkonoszy (Śląski Grzbiet) w Polsce.
Łabski Szczyt (czes. Violík lub Labský štít, niem. Veilchenstein lub Veilchenspitze, 1471 m n.p.m.) – szczyt na Głównym Grzbiecie Karkonoszy (wierzchowinie), w zachodniej części Śląskiego Grzbietu, pomiędzy Szrenicą na zachodzie a Śnieżnymi Kotłami na wschodzie. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Ptasiak (niem. Vogelsberg, 1046 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Położony we wschodniej części Śląskiego Grzbietu, w bocznym grzbiecie odchodzącego od Smogorni ku północy i zakończonym Mostową nad Przesieką. Znajduje się pomiędzy dolinami Podgórnej i Myi.

Strony