Powiat pszczyński - Zabytki sakralne

Strony

Pszczyna, Plac Księdza Prałata Józefa Kuczery 2
Kościół Wszystkich Świętych w Pszczynie − to rzymskokatolicka świątynia, o której pierwsza wzmianka pochodzi z 1326 roku.
Kościół ewangelicki w Pszczynie – kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pszczynie.
Ćwiklice, Aleksandra Zawadzkiego 9
Kościół św. Marcina – drewniany barokowy kościół znajdujący się w Ćwiklicach w powiecie pszczyńskim, powstały na przełomie XVI i XVII wieku. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Kościół pw. św. Klemensa Papieża w Miedźnej, powiat pszczyński, archidiecezja katowicka. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Grzawa, Kościelna 1
Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela – kościół parafialny w Grzawie, w gminie Miedźna, w powiece pszczyńskim. Najstarsza na powiece pszczyńskim zabytkowa, drewniana świątynia katolicka. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Krzyżowice, Tadeusza Kościuszki 42
Kościół św. Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny w Krzyżowicach w powiecie pszczyńskim.
Brzeźce, Pokoju 1
Telefon: 322120375
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach – katolicka parafia w dekanacie pawłowickim. Została utworzona w XIII wieku.
Pielgrzymowice, Karola Miarki 6
Kościół św. Katarzyny – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pielgrzymowicach w gminie Pawłowice w powiecie pszczyńskim. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Kościół św. Katarzyny – rzymskokatolicki kościół parafialny w Studzionce w gminie Pszczyna w powiecie pszczyńskim.
Kryry, Wyzwolenia 138
Parafia św. Karola Boromeusza w Kryrach - katolicka parafia w dekanacie pawłowickim.
Pszczyna, Fryderyka Chopina
Kościół św. Jadwigi – dawny kościół katolicki w Starej Wsi, po I wojnie światowej w granicacy Pszczyny, spalony na skutek działań wojennych w pierwszych dniach września 1939 r.
Kościół św. Jakuba Starszego Apostoła (pierwotnie pod wezwaniem Narodzenia Matki Boskiej) – kościół parafialny w Wiśle Małej w gminie Pszczyna. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Pawłowice, Zjednoczenia 52
Kościół św. Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pawłowicach w powiecie pszczyńskim.
Golasowice, Henryka Sienkiewicza 1
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Golasowicach – parafia luterańska w Golasowicach, należąca do diecezji katowickiej. Budowę zabytkowego kościoła parafialnego zaczęto w 1765, a w 1817 dobudowano wieżę.
Pszczyna, Warowna 18
Synagoga w Pszczynie – nieczynna synagoga znajdująca się w Pszczynie, przy ulicy Bramkowej.
Łąka, Dygasińskiego 3
Kościół św. Mikołaja - kościół parafialny w Łące w gminie Pszczyna. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Góra, Topolowa 37
Kościół św. Barbary – rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w miejscowości Góra (gmina Miedźna} w powiecie pszczyńskim. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Kobiór, Rodzinna 11
Parafia Wniebowzięcia NMP w Kobiórze - katolicka parafia w dekanacie Tychy Stare, istniejąca od 1 kwietnia 1919 roku.
Parafia św. Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju – katolicka parafia Goczałkowicach-Zdroju, w dekanacie pszczyńskim. Została reerygowana w 1798 roku.

Strony