Wzgórze Ryszarda (niem. Wilhelmshöhe) – najbardziej rozpoznawany przez mieszkańców Bolkowa szczyt w granicach miasta, jest najwyższym wzniesienie na jego terenie.
Ptasia Kopa lub Ptasia Góra (590 m n.p.m.) – stromy szczyt w północnej części Gór Wałbrzyskich, tworzący wraz z Lisim Kamieniem (613 m) i Czarnotą (526 m) dość wyrównany grzbiet.
Porośnięty jest lasami świerkowymi z domieszką drzew liściastych.
Czarnota (niem. Schwarze Lehne) - szczyt o wysokości 526 m n.p.m. będący północnym zakończeniem grzbietu Gór Wałbrzyskich ciągnącego się od Borowej przez Dłużynę i Lisi Kamień. Od południa płytkie siodło oddziela górę od Ptasiej Kopy.
Czarnuszka (niem. Schwarzerberg, 562 m n.p.m.) – szczyt w środkowej części grzbietu Gór Wałbrzyskich ciągnącego się od Borowej do Czarnoty.
Zobacz też: Czarnuszka
Niedźwiadki (niem. Butter Berg) - trójwierzchołkowe wzniesienie 604m, 623m i 629m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich.
Stróżek (niem. Wachberg, Wacheberg, Wache-Berg, Wacht-Berg, Wachtberg, 517 m n.p.m.) – wzniesienie w Górach Wałbrzyskich, na północno-zachodnim zakończeniu grzbietu oddzielającego Szczawno-Zdrój od Starego Zdroju.
Mały Wołowiec lub Mały Kozioł (niem. Kleiner Ochsenkppf, 720 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich, w pasmie Gór Czarnych.
Dłużyna (niem. Langer Berg) – fragment pasma Gór Wałbrzyskich, w postaci równomiernego grzbietu z kulminacją 685 m n.p.m.
Na stokach leżą porozrzucane głazy narzutowe, będące świadectwem obecności na tych terenach lądolodu skandynawskiego.
Lisi Kamień (niem. Fuchsstein, 613 m n.p.m.) – szczyt w północnej części Gór Wałbrzyskich tworzący wraz z Ptasią Kopą (590 m) oraz Czarnotą wyrównany grzbiet. Jest porośnięty lasami świerkowymi z domieszką drzew liściastych.
Wawrzyniak (niem. Lorbeer-Berg, Lorbeerberg) – wzniesienie (668 m n.p.m.), w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich, w paśmie Gór Czarnych.
Borowa (niem. Schwarze-Berg, Schwarzeberg, Schwartzenberg) – najwyższy szczyt Gór Czarnych i całych Gór Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych, o wysokości według różnych źródeł 853 lub 854 m n.p.m. . Uważany jest za odrębny masyw lub przypisywany do Rybnickiego Grzbietu.