Gmina Bogdaniec - Atrakcje

Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Bogdańcu - parafia rzymskokatolicka we wsi Bogdaniec, należąca do dekanatu Kostrzyn diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana w dniu 1 czerwca 1951. Kościół parafialny - pw. Św. Jana Chrzciciela w Bogdańcu.
Bogdaniec, Leśna 22
W Bogdańcu nad potokiem Bogdanka, wzdłuż ulicy Leśnej, ulokowane są trzy zabytkowe młyny. W najstarszym, z 1826, mieści się Muzeum. Młyn został wzniesiony w konstrukcji ryglowej, zwanej też szkieletową, nakryty jest wysokim dachem naczółkowym.
Bogdaniec II - rezerwat przyrody w województwie lubuskim, w powiecie gorzowskim, w gminie Bogdaniec. Celem ochrony jest zachowanie ze względów naukowych, dydaktycznych i krajobrazowych typowego grądu.
Bogdaniec III - rezerwat przyrody w województwie lubuskim, w powiecie gorzowskim, w gminie Bogdaniec. Celem ochrony jest zachowanie ze względów naukowych i dydaktycznych grądu typowego z bukiem.
Bogdaniec I – rezerwat przyrody w województwie lubuskim, w powiecie gorzowskim, w gminie Witnica. Celem ochrony jest zachowanie ze względów naukowych i dydaktycznych fragmentu dąbrowy o charakterze naturalnym.
Bogdanieckie Cisy - rezerwat przyrody w województwie lubuskim, w powiecie gorzowskim, w Gminie Bogdaniec. Położony jest 12 km od Gorzowa Wielkopolskiego, przy drodze Marwice – Lubno.