Gmina Baćkowice

0

Gmina Baćkowice - gmina wiejska w powiecie opatowskim, w województwie świętokrzyskim.

Warto zobaczyć

Cmentarz rzymskokatolicki w Baćkowicach – zabytkowy cmentarz założony w połowie XIX wieku,znajdujący się w gminie Baćkowice, powiat opatowski, usytuowany jest na południowych krańcach miejscowości, około 100 metrów od kościoła.
Cmentarz rzymskokatolicki w Modliborzycach – zabytkowy cmentarz założony w połowie XIX wieku, znajdujący się w gminie Baćkowice, w powiecie opatowskim. Usytuowany jest na południowych krańcach miejscowości.
Cmentarz wojenny w Gołoszycach – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Baćkowice w powiecie opatowskim; usytuowany jest obok drogi Opatów-Łagów. Wpisany do rejestru zabytków - nr rej. zab.: 385/88.
Parafia św. Mikołaja – parafia rzymskokatolicka w Baćkowicach, w powiecie opatowskim, w województwie świętokrzyskim. Kanonicznie parafia jest częścią dekanatu świętokrzyskiego w diecezji sandomierskiej należącej do metropolii lubelskiej.
Cmentarz wojenny w Piórkowie – nieistniejący cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Baćkowice, w powiecie opatowskim; usytuowany był obok drogi Opatów-Łagów, w pobliżu istniejącego cmentarza parafialnego.
Wesołówka – szczyt w Paśmie Jeleniowskim Gór Świętokrzyskich. Jego masyw tworzą kwarcyty kambryjskie a porośnięty jest lasem jodłowo-bukowym. Góra znajduje się w granicach Jeleniowskiego Parku Krajobrazowego.